Netflix wykupił polskie produkcje od Showmax. Już można zobaczyć "Rojsta"

Stremiangowa platforma Showmax działała w Polsce dwa lata, a w tym czasie wyprodukowała kilka ciekawych seriali oryginlanych i filmów fabularnych. Ponieważ firma wycofała się z naszego rynku, jej produkcje były przez jakiś czas niedostpęne. Netflix przejął kilka z tych tytułów, m.in. głośny serial "Rojst".
Zobacz wideo

"Rojst" był jednym z najgłośniejszych polskich seriali kryminalnych 2018 roku. Główne role zagrali w nim Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, a krytycy i widzowie byli zgodni, że to wciągająca produkcja. Obejrzeć można ją było tylko na Showmaksie, który zniknął z Polski w styczniu 2019 roku. A pojawił się w naszym kraju z przytupem - platforma zafundowała sobie kampanię z udziałem Ewana McGregora, którą reżyserował Patryk Vega. Nic dziwnego, że można było tam obejrzeć jego liczne filmy, a także seriale na podstawie kinowych produkcji.  

Netflix przejął polskie produkcje Showmaksa

Długo nie było wiadomo, czy wyprodukowane przez platformę Showmax seriale i filmy będzie można gdzieś obejrzeć. Sprawa się wyjaśniła, prawa do kilku nich wykupił już Netflix. Użytkownicy platformy już mogą oglądać "Rojsta". Akcja serialu w reżyserii Jana Holubka osadzona została w latach 80. w Polsce.

Gdzieś na południowym zachodzie kraju dochodzi do bardzo brutalnego, podwójnego morderstwa. Ginie młoda prostytutka i miejscowy działacz partii. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. Doświadczony i zgorzkniały dziennikarz z lokalnej gazety ma napisać materiał o zbrodni - w tej roli Seweryn. W tym samym czasie zatrudnia się w tej samej gazecie młody redaktor - syn partyjnego notabla z regionu, którego doskonale gra Ogrodnik.

Młody dziennikarz zaczyna własne śledztwo w sprawie i im więcej zna szczegółów, tym bardziej zanurza się w bagnie, czyli tytułowym rojście. Serial promowała bardzo udany cover piosenki "Wszystko, czego dziś chcę" w wykonaniu Moniki Brodki.

Na Netfliksie można obejrzeć także animację "Egzorcysta". Ta ma 13 odcinków i jest dziełem Bartosza Walaszka, twórcy tak popularnych seriali animowanych jak "Blok Ekipa" czy "Kapitan Bomba". Póki co nie wiadomo, czy na Netfliksie obejrzeć będzie można także film "Fanatyk" - była to wyprodukowana przez Showmax ekranizacja słynnej internetowej pasty autorstwa Malcolma XD, który w międzyczasie zdążył wydać już dwie książki - "Emigrację" i "Pastrami". Główną rolę zagrał Piotr Cyrwus. 

Więcej o: