"Wiedźmin". Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan opowiadają o serialowym świecie w nowym materiale

Kilka dni po premierze serialu "Wiedźmin" Netflix udostępnił najnowsze wideo, w którym odtwórcy głównych ról - Henry Cavill, Freya Allan i Anya Chalotra, jak również twórcy - Lauren S. Hissrich i Tomek Bagiński - prezentują zarys świata przedstawionego w produkcji.
Zobacz wideo

Choć sporą część widzów "Wiedźmina" stanowią fani książek Andrzeja Sapkowskiego lub gier CD Projekt RED, twórcy bardzo chcą zaskarbić sobie fanów także wśród osób, które o fantastycznej rzeczywistości napisanej piórem Sapkowskiego wiedzą niewiele. Specjalnie dla nich - ale nie tylko - Netflix podzielił się materiałem, z którego możemy się dowiedzieć, czego spodziewać się po fabule serialu z pierwszej ręki, bo od obsady, showrunnerki i producenta wykonawczego.

Zobacz też: "Wiedźmin". Henry Cavill: Do roli Geralta przygotowywałem się przez całe życie [WYWIAD] >>

Henry Cavill: Świat "Wiedźmina" to wspaniała mieszkanka elementów fantasy i nowych pomysłów

Lauren S. Hissrich, odpowiedzialna za finalny kształt serialu showrunnerka, od początku zapewnia, że "Wiedźmin" stara się być wierną adaptacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego. To, co widzimy na ekranie, to wątki zaczerpnięte ze zbiorów opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia". Nieco więcej o atmosferze i głównych elementach produkcji opowiedzą wam sami zainteresowani - Henry Cavill (Geralt), Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer), wspomniana Lauren S. Hissrich oraz Tomek Bagiński, producent wykonawczy:

 

Andrzej Sapkowski zdaje się podpisywać pod serialowym "Wiedźminem" rękami i nogami. Pisarz odwiedził plan serialu i nie szczędził miłych słów pod adresem ekipy, a ostatnio wypowiedział się niezwykle pozytywnie na temat Henry'ego Cavilla w roli Białego Wilka. Sapkowski wyznał serwisowi People.com:

Byłem bardziej niż zadowolony z tego, jak zagrał Henry Cavill w "Wiedźminie". To profesjonalista. Tak jak Viggo Mortensen ucieleśniał Aragorna (w filmach "Władca Pierścieni" - red.), tak zrobił to Henry wobec Geralta - i tak pozostanie na zawsze.

Zobacz też: "Wiedźmin". Książki Andrzeja Sapkowskiego bestsellerami Amazona po premierze serialu Netfliksa >>

Więcej o: