"Wiedźmin". Mark Hamill zgłasza chęć wystąpienia w serialu. "Nie wiem, o co chodzi, ale powinienem tam zagrać"

Ledwo kilka dni temu na Netfliksie zadebiutował pierwszy sezon "Wiedźmina", a już ruszyły prace nad kolejną transzą. Fani liczą na pojawienie się w serialu uwielbianych postaci z sagi Andrzeja Sapkowskiego, dla których już szukają potencjalnych odtwórców. Internauci bardzo chcą zobaczyć Marka Hamilla w roli Vesemira. Aktor bynajmniej nie protestuje, choć nie jest zaznajomiony z fenomenem "Wiedźmina".
Zobacz wideo

Ponieważ pierwszy sezon "Wiedźmina" opiera się na zbiorach opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", miłośnicy prozy Andrzeja Sapkowskiego czy gier CD Projekt RED muszą jeszcze poczekać na wprowadzenie wielu ulubionych bohaterów z sagi o wiedźminie. Jednym z nich jest Vesemir, najstarszy znany wiedźmin, który szkolił Geralta w twierdzy Kaer Morhen i był dla niego niczym ojciec. Użytkownicy Twittera znaleźli idealnego Vesemira w osobie Marka Hamilla, który nie omieszkał odpowiedzieć na ich prośby, i to jeszcze w 2018 roku. Hamill nie zapomniał o ich sugestiach i tuż po premierze "Wiedźmina" dał twórcom do zrozumienia, że nadal czeka na telefon.

Zobacz też: "Wiedźmin" jest jednym z najwyżej ocenianych seriali Netfliksa na IMDb. Pobił inne hity platformy >>

"Wiedźmin". Mark Hamill jako Vesemir? "Dzwońcie do mojego agenta"

Zaczęło się od tego, że w marcu 2018 roku Lauren Hissrich, showrunnerka "Wiedźmina", udostępniała na Twitterze własne opisy postaci z książek Andrzeja Sapkowskiego. Napisała, że Vesemir jest "ojcowski, mądry, energiczny, chociaż bardzo stary". To również "historyk i strażnik sekretów, opowieści i kłopotów zanikającej kasty wiedźminów, która musi stanąć twarzą w twarz z faktem, że świat poza murami Kaer Morhen się zmienia i oni też muszą się zmienić". 

Fan "Gwiezdnych wojen" dopisał do tweeta Hissrich, że Vesemir "mógłby/powinien być grany przez Marka Hamilla".

Niedługo potem do dyskusji włączył się sam Hamill, który stwierdził:

Nie mam pojęcia, co to jest i o co tu chodzi, ale zgadzam się, że mógłbym/powinienem to zagrać.

Ponad półtora roku później, kilka dni po premierze "Wiedźmina", amerykański portal IGN przypomniał wypowiedź Hamilla.

Hamill odpisał:

Nadal nie mam pojęcia, co to jest i o co tu chodzi, ale wiem za to, że nikt [z twórców] nie zaproponował mi zagrania Vesemira... na razie. #DzwońcieDoMojegoAgenta

Lauren Hissrich jest na posterunku i najpewniej rozpatruje kandydaturę Marka Hamilla do roli Vesemira, bo wymownie odpowiedziała aktorowi emotką oczu.

O tym, czy spełnią się marzenia internautów, przekonamy się najprawdopodobniej w ciągu najbliższego roku. Premiera drugiego sezonu "Wiedźmina" jest przewidziana na rok 2021. Na razie Marka Hamilla możemy zobaczyć w ostatniej części najnowszej trylogii "Star Wars", czyli "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Choć jego bohater, Luke Skywalker, zginął w filmie "Ostatni Jedi", teraz pojawia się jako "duch Mocy".

Zobacz też: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Zgodnie z oczekiwaniami nie spełnia oczekiwań [RECENZJA] >>

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: