"Wiedźmin" Netfliksa mimo słabych recenzji jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA

Opinie zagranicznych dziennikarzy na temat "Wiedźmina" wyprodukowanego przez Netflix są bardzo różnych: od skrajnie negatywnych, po takie, w których dobrze oceniana jest gra Henry'ego Cavilla czy sama fabuła produkcji. Jak się okazało nieprzychylne informacje na temat serialu nie przełożyły się negatywne oceny widzów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Business Insider" w serwisie Rotten Tomatoes "Wiedźmin" zyskał tylko 56 procent głosów krytyków i aż 93 procent głosów widzów zarejestrowanych na tym portalu. Poparcie dla produkcji zostało obliczone na podstawie 57 krytyk recenzentów oraz aż 12 tysięcy opinii użytkowników. Chociaż "Wiedźmin" Netfliksa nie podbił serc krytyków, to zyskał bardzo duże uznanie wśród samych oglądających.

"Wiedźmin" Netfliksa jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA

Dodatkowo zgodnie ze statystykami Parrot Analytics "Wiedźmin" jest jednym z najchętniej wybieranych produkcji z dostępnych portali streamingowych w Stanach Zjednoczonych. Produkcja ta, która zadebiutowała na Netfliksie w piątek 20 grudnia, była trzecim najchętniej oglądanym serialem przez użytkowników tych serwisów w tygodniu od 18 do 24 grudnia. "Wiedźmin" przegrał jedynie ze "Stranger Things" Netfliksa oraz "Mandalorianem" przygotowanym przez Diseny Plus.

Jak widać negatywne recenzje niektórych krytyków nie zaszkodziły "Wiedźminowi", który został wyjątkowo dobrze odebrany przez widzów. W tej sprawie głos zabrała także producentka wykonawcza serialu Lauren SS. Hissrich, która zaznaczyła, że nie przejmuje się "profesjonalnymi" krytykami osób, które wydają swoją opinię na temat produkcji po obejrzeniu kilku odcinków. Hissrich zaznaczyła, że najważniejsze są oceny widzów, którzy obejrzeli wszystkie odcinki.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: