"Wiedźmin" Netfliksa mimo słabych recenzji jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA

Opinie zagranicznych dziennikarzy na temat "Wiedźmina" wyprodukowanego przez Netflix są bardzo różnych: od skrajnie negatywnych, po takie, w których dobrze oceniana jest gra Henry'ego Cavilla czy sama fabuła produkcji. Jak się okazało nieprzychylne informacje na temat serialu nie przełożyły się negatywne oceny widzów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Business Insider" w serwisie Rotten Tomatoes "Wiedźmin" zyskał tylko 56 procent głosów krytyków i aż 93 procent głosów widzów zarejestrowanych na tym portalu. Poparcie dla produkcji zostało obliczone na podstawie 57 krytyk recenzentów oraz aż 12 tysięcy opinii użytkowników. Chociaż "Wiedźmin" Netfliksa nie podbił serc krytyków, to zyskał bardzo duże uznanie wśród samych oglądających.

"Wiedźmin" Netfliksa jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA

Dodatkowo zgodnie ze statystykami Parrot Analytics "Wiedźmin" jest jednym z najchętniej wybieranych produkcji z dostępnych portali streamingowych w Stanach Zjednoczonych. Produkcja ta, która zadebiutowała na Netfliksie w piątek 20 grudnia, była trzecim najchętniej oglądanym serialem przez użytkowników tych serwisów w tygodniu od 18 do 24 grudnia. "Wiedźmin" przegrał jedynie ze "Stranger Things" Netfliksa oraz "Mandalorianem" przygotowanym przez Diseny Plus.

Jak widać negatywne recenzje niektórych krytyków nie zaszkodziły "Wiedźminowi", który został wyjątkowo dobrze odebrany przez widzów. W tej sprawie głos zabrała także producentka wykonawcza serialu Lauren SS. Hissrich, która zaznaczyła, że nie przejmuje się "profesjonalnymi" krytykami osób, które wydają swoją opinię na temat produkcji po obejrzeniu kilku odcinków. Hissrich zaznaczyła, że najważniejsze są oceny widzów, którzy obejrzeli wszystkie odcinki.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (4)
"Wiedźmin" Netfliksa mimo słabych recenzji jedną z najchętniej oglądanych produkcji w USA
Zaloguj się
 • 1234pablo

  Oceniono 4 razy 4

  Spoilery będą. Ocena ogólna, to co wzięli z książek prawie zawsze na plus, co dodali sami na minus. Po co było wymyślać nowe rzeczy, zwłaszcza nieudolnie, gdy książki zawierają masę fajnego materiału? Aktorzy zwykle bardzo dobrze dobrani. Nawet Yennefer okazuje się bardzo fajna, a w odcinku z dżinem jest idealna. Dla kontrastu Triss wygląda fatalnie. Fringilla niezbyt, niespecjalnie jestem sobie w stanie wyobrazić kogoś kto tak właśnie chciałby wyglądać. Do tego idiotyczne jest gdy okazuje się, że ma moc jak właściwie połowa Loży, a Vilgefortz przy niej to śmieszny kolo z mieczykiem. Istredd dla odmiany idealny, mam nadzieję, że nie skopią opowiadania "romantycznego". Z postaci w ogóle najlepiej pasuje mi Cirilla (chociaż pewnie za ładna) i Jaskier (chyba jedyna postać, która zachowała trochę humoru z Sapkowskiego), najmniej krasnoludy (żenada, dno i muł) oraz Whoopie z Brokilonu. Czarny elf nawet byłby spoko gdyby tylko było jasne skąd się biorą czarne elfy.
  Realizacyjnie bardzo fajne sceny z Blaviken (chyba nr 1), strzyga (mimo krytyki) i uczta w Cintrze. Najgorsze chyba Sodden (głupie prawie wszystko), historia Yennefer (nudna i przydługa) oraz polowanie na smoka (bieda panie, bieda). Generalnie początek jest zbyt nudny, środek raczej bez zarzutu (choć Cahir fajny tylko dopóty kanoniczny), a koniec strasznie głupi niestety (ostatni odcinek). Niestety, ale autorom nie udało się oddać humoru Sapkowskiego, co widać szczególnie w biednym odcinku z polowaniem na Smoka, niezbyt im wyszło pokazanie problemów psychiczno-moralnych Wiedźmina (prawie w ogóle tego nie ma, może poza Blaviken) i generalnie słabo odzwierciedlili bogaty świat z książek (problemy rasowe jakoś na marginesie, a cywilizacyjno-społeczne pomieszali). Mimo wszystko to nadal co najmniej przyzwoita fantastyka.
  Generalnie jestem na tak, choć żałuję, że nie zrobili tego, co HBO zrobiło z nudniejszymi przecież powieściami Martina.

 • narwik

  Oceniono 3 razy 3

  To prawda. Odcinki 6, 7 i 8 spinają tę nieco mdłą i nie wzbudzającą emocji fabułę piękną klamrą. Która sprawia, że czas pozostały do kolejnego sezonu będzie się dłużył niemiłosiernie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX