"Wiadomości" TVP promują "Sylwestra marzeń" przez pół wydania. Tak jest od kilku dni

Wydanie wieczornych "Wiadomości" TVP średnio trwa około 30 minut. Im bliżej do 31 grudnia i organizowanego przez TVP "Sylwestra marzeń", tym większa część wydania codziennego serwisu informacyjnego jest poświęcona reklamowaniu tego wydarzenia.
Zobacz wideo

Prezes Jacek Kurski jest bardzo dumny z tego, jakie widowisko TVP zaplanowała w tym roku na sylwestra, który odbędzie się w Zakopanem. Koncert będzie transmitować telewizyjna "Dwójka", a wystąpić mają m.in. znana z telenoweli "Zbuntowany anioł" piosenkarka i aktorka Natalia Oreiro, Thomas Anders & Modern Talking Band, Maryla Rodowicz, zespół Kombi, Golec uOrkiestra, tegoroczna zwyciężyni Eurowizji Junior Viki Gabor, a także plejada gwiazd disco polo - Zenon Martyniuk, zespół Bayer Full, Boys czy Weekend.

Czytaj też: Natalia Oreiro walczyła o równość małżeńską w Argentynie. Odkryła to prawica. "Czy wie o tym szef TVP?"

Wiadomości TVP promują "Sylwestra marzeń" przez pół wydania

Im bliżej do hucznej zabawy w Zakopanem, tym dłuższe materiały o imprezie TVP pojawiają się "Wiadomościach". Jak zwracają uwagę użytkownicy Twittera, niekiedy materiały o imprezie zajmują aż połowę wydania:

Autopromocja znaczną część serwisu informacyjnego, a jednocześnie widzowie nie mają szans dowiedzieć się niczego o wydarzeniach na świecie:

Sprawdziliśmy, jak wyglądały główne wydania "Wiadomości". Promowanie koncertu w Zakopanem zaczęło się 26 grudnia - wtedy widzowie usłyszeli o imprezie pięć minut przed końcem serwisu.

Zrzut ekranuZrzut ekranu wiadomosci.tvp.pl/

I od tej pory materiały poświęcone temu wydarzeniu są codziennie dłuższe. W programie z 28 grudnia materiał o wydarzeniu zaczął się w 23. minucie programu. 29 grudnia informacje o "gwiazdozbiorze Sylwestra Marzeń" zaczęły się już w 18. minucie wydania:

Autopromocja TVPAutopromocja TVP wiadomosci.tvp.pl

W poniedziałek 30 grudnia wątek poświęcony sylwestrowej imprezie i gwiazdom, które na niej wystąpią, rozpoczął się w 19 minucie i potrwał do końca programu.

Możemy się tylko spodziewać, że niedługo po transmisji prezes Kurski pochwali się rekordową oglądalnością koncertu - tak jak było w przypadku benefisu Zenona Martyniuka.

Czytaj też: Benefis Zenka Martyniuka w TVP. Na imprezie Jacek Kurski zaśpiewał fragment hitu disco-polo

Więcej o: