"Wiedźmin" został najpopularniejszym serialem na świecie. Pokonał przebój Disneya

"Wiedźmin" Netfliksa zebrał nienajlepsze recenzje, ale zgodnie z danymi Parrot Analytics jest najpopularniejszym serialem z oferty platform streamingowych na świecie. Adaptacja powieści Andrzeja Sapkowskiego tym samym przebiła "Mandalorian" Disneya oraz "Stranger Things".
Zobacz wideo

"Wiedźmin" z Henrym Cavillem jednych zachwycił, innych bardzo rozczarował. Opinie na temat produkcji Netfliksa są skrajnie odmienne, ale jedno jest pewne - ekranizacja cieszy się świetną oglądalnością. Zajmująca się prowadzeniem analiz rynkowych firma Parrot Analytics donosi, że adaptacja książek Sapkowskiego jest najpopularniejszym serialem wśród produkcji platform streamingowych na świecie.

"Wiedźmin" najpopularniejszy na świecie

Po sprawdzeniu takich czynników zaangażowanie odbiorców, chęć obejrzenie konkretnej produkcji, oglądalność i oceny widzów po premierze, okazało się, że pod koniec roku to "Wiedźmin" cieszy się największą popularnością na świecie. Badanie przeprowadzono na danych z dni 22-28 grudnia - donosi "Buissnes Insider". Tym samym "Wiedźmin" wygrał z tak popularnymi tytułami jak "Stranger Things" i "Mandalorian", które podbiło serca widzów dzięki postaci Baby Yody.

Przypomnijmy, że w serwisie Rotten Tomatoes "Wiedźmin", choć zyskał tylko 56 procent głosów krytyków, to od zarejestrowanych na stronie widzów dostał aż 93 procent głosów. Z kolei na IMDb.com zadebiutował z oceną 8,9 na 10 możliwych punktów - co znaczyło, że miał lepszy wynik od "Black Mirror", "Narcos" i "House of Cards". Kiedy spłynęło więcej ocen, wynik nieznacznie spadł, do 8,8. Ale "Wiedźmin" i tak pozostaje jednym z najwyżej ocenianych produkcji Netfliksa i wyprzedza tak popularne przeboje jak "Stranger Things" i "Peaky Blinders". Przykładowo, "The Crown" ma ocenę 8,7.

Premiera "Wiedźmina" na Netfliksie odbyła się 20 grudnia i od tego czasu coraz większą popularnością cieszą się także książki Andrzeja Sapkowskiego - autor obecnie jest najlepiej sprzedającym się pisarzem na Amazonie, wyprzedził m.in. autorkę powieści o Harrym Potterze, J.K. Rowling.

 

Nie może też narzekać CD Projekt Red. Znacząco wzrosła sprzedaż "Wiedźmina 3" na platformach takich jak Twitch i Steam. Na tej ostatniej udało się pobić rekord największej liczby aktywnych graczy, który wyniósł 94 tys. osób - czytamy na The Verge. To o 93. proc. więcej niż miesiąc temu, a przypomnijmy, że "Wiedźmin 3" ukazał się na rynku cztery lata temu.0

Więcej o: