"Sylwester Marzeń" zajął połowę wydania "Wiadomości". Kurski ogłosił rekord wszech czasów

- Komercyjna konkurencja została totalnie zdeklasowana. Kiedy inni nastawiają się na zysk, TVP wsłuchuje się w głos Polaków - mogliśmy usłyszeć w noworocznym wydaniu "Wiadomości" TVP, które w połowie zostało poświęcone "Sylwestrowi Marzeń"

W Telewizji Polskiej nastąpiła wzmożona mobilizacja, wyrobiono 200 procent normy i pobito wszelkie możliwe rekordy. By uczcić sukces "Sylwestra Marzeń" połowa środowego wydania "Wiadomości" poświęcona została imprezie TVP. W studiu w Warszawie triumf celebrowała Danuta Holecka, do Zakopanego wysłano zaś Michała Adamczyka.

Kurski o sylwestrze TVP: Nikt nie czuje się odrzucony, nikt się nie czuje gorszy

Na dokładkę w programie "Gość Wiadomości" wystąpił sam Jacek Kurski. Prezes TVP ogłosił, że "Sylwester Marzeń" ustanowił "rekord wszech czasów".

Okazało się, że doskonale ułożony koncert, balansujący wszystkie gatunki muzyki rozrywkowej, których ludzie chcą słuchać w takim dniu jak sylwester, dał nam 8 mln 15 tys. w piku

- powiedział na prezes TVP. Kurski wytłumaczył w czym tkwi przepis sukces imprezy TVP. - Ta muzyka, która przez lata była wypychana z mainstreamu, pogardzana, stygmatyzowana, muzyka taneczna zwana potocznie disco polo, okazuje się, że jeżeli jest dobrze zbalansowana z innymi gatunkami muzycznymi, z klasycznym popem, z dodatkiem bardzo dobrych, wiarygodnych wykonawców z europejskiej czy nawet światowej sceny muzycznej, to tworzy wszystko balans, który jest idealną mieszanką dla naszych widzów, która zaspokaja po prostu wszystkie gusta, wszystkie wrażliwości - mówił Jacek Kurski. Nikt się tu nie czuje odrzucony, nikt się nie czuje gorszy. (...) Ludzie czują, że jesteśmy ich telewizją - podsumował prezes TVP.

Kurski powiedział, że "Sylwestra Marzeń" oglądało 6,06 mln widzów. W szczytowym momencie zaś - ponad 8 mln. Jednak, jak pokazują dane Nielsena, liczby podawane przez prezesa TVP mogą być znacznie przeszacowane.

Wszystkie ręce na pokład w TVP

TVP poświęciło na promowanie swojej imprezy znaczącą cześć wydań "Wiadomości" pod koniec grudnia. Im bliżej do 31 grudnia i "Sylwestra marzeń", tym większa część wydania codziennego serwisu informacyjnego była poświęcona reklamowaniu tego wydarzenia.

Wydanie wieczornych "Wiadomości" TVP średnio trwa około 30 minut. Promowanie koncertu w Zakopanem zaczęło się 26 grudnia - widzowie usłyszeli o imprezie pięć minut przed końcem serwisu. Od tej pory materiały poświęcone wydarzeniu były codziennie dłuższe. W programie z 28 grudnia materiał o wydarzeniu zaczął się w 23. minucie programu. 29 grudnia informacje o "gwiazdozbiorze Sylwestra Marzeń" zaczęły się już w 18. minucie wydania. W końcu, już po imprezie materiały poświęcone "Sylwestrowi Marzeń" zajęły połowę noworocznego wydania "Wiadomości".

Podczas imprezy w Zakopanem wystąpili: Natalia Oreiro, Thomas Anders & Modern Talking Band, Maryla Rodowicz, Kombi, Golec uOrkiestra, no i oczywiście gwiazdy disco polo - Zenon Martyniuk, Boys czy Bayer Full. Według danych Urzędu Miasta Zakopane Nowy Rok przed sceną „Sylwestra marzeń” powitało około 70 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (295)
"Sylwester Marzeń" zajął ponad połowę wydania "Wiadomości". Kurski ogłosił rekord wszech czasów
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 110 razy 88

  ten współczesny gebelsik już dawno przerósł oryginał .-----paskudna propagandowa świnia.

 • state77

  Oceniono 107 razy 85

  Sylwester Marzeń w TVP zawiódł moje oczekiwania!!! Nie usłyszałem śpiewającej Beaty Kempy!!!

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 89 razy 73

  "Komercyjna konkurencja została totalnie zdeklasowana. Kiedy inni nastawiają się na zysk, TVP wsłuchuje się w głos Polaków "
  Przecież to zdanie nie ma żadnego sensu. Gdyby "komercyjna konkurencja" postawiła na zysk, to też puszczałaby w sylwestra disco polo.
  Jednak ci ludzie mają jakieś granice, nie są gotowi na zdobywanie oglądalności kosztem zrobienia ze stacji szamba.

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 65

  "Kiedy inni nastawiają się na zysk, TVP wsłuchuje się w głos Polaków" - inne telewizory też dostają od pisiorów czyli wszystkich podatników po miliardzie czy więcej rocznie?
  Poziom hipokryzji Kurskiego dawno przekroczył stan alarmowy.

 • akcja-polska

  Oceniono 71 razy 61

  No a co TVPIS ma mówić to maniakalna propaganda sukcesów...To przypomina TV za czasów PRL w nowszym wykonaniu.

 • sraczezwersacze

  Oceniono 56 razy 48

  Towarzysz Kurski - Pstrowski naszych czasów. I to nie jest nasze ostatnie zdanie !

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 47 razy 43

  Nieźli z was jajcarze: artykuł o "Wiadomościach" w dziale "Kultura"...

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 43 razy 39

  Sylwester-marzeń za nami. Dostali na takie imprezy 2 miliardy dotacji.
  Za to wkrótce podrożeją cukier, papierosy, prąd, alkohol, paliwo, śmieci, ser, chleb, papier toaletowy i ZUS... Aby zafundować sobie w przyszłym roku Sylwester-marzeń 2020....

 • diesel_poznan

  Oceniono 45 razy 39

  To nie świadczy źle o Kurskim czy jego partyjnej telewizorni. To świadczy o społeczeństwie. On gra tylko to co gawiedź chce słyszeć. I to jest najbardziej przykre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX