Fani "Wiedźmina" chcą, żeby Jaskier zagrał na Open'erze 2020. Wydarzenie wzbudziło sensację wśród tysięcy ludzi

"Wiedźmin" od Netfliksa cieszy się wielką popularnością wśród widzów z całego świata. W dużej mierze ten sukces ma związek z chwytliwą piosenką "Grosza daj wiedźminowi". Utwór jest tak chwytliwy, że zdaniem już ponad 60 tys. osób filmowy bard Jaskier powienien wystąpić na Open'erze w Gdyni w tym roku.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" może i nie zachwycił wszystkich krytyków filmowych, ale nie ma wątpliwości, że podbił serca widzów. Dość powiedzieć, że pod koniec roku 2019 stał się najpopularniejszym serialem z platform streamingowych na świecie i pobił pod tym względem "Mandalorian" Disneya. I chyba nie ma co się dziwić - od dawna w żadnej z produkcji nie było tak chwytliwego przeboju jak "Grosza rzuć wiedźminowi".

Jaskier na Open'erze 2020. Fanowskie wydarzenie jest przebojem polskiej sieci

Czytelnicy i widzowie serialu doskonale wiedzą, kim jest Jaskier. To podróżny bard, niepoprawny kobieciarz, ale i najlepszy przyjaciel wiedźmina Geralta. I to on śpiewa piosenkę, której nie da się przestać śpiewać - "Toss A Coin To Your Witcher" czy też "Grosza daj wiedźminowi". 

 

Utwór szturmem zdobył serca fanów, a jego różne wersje językowe krążą po sieci. Po angielsku zaśpiewał go aktor Joey Batey. A poszło mu tak dobrze, bo faktycznie jest wokalistą  i występuje w zespole The Amazing Devil.

 

Nic też dziwnego, że powstało na Facebooku wydarzenie "Jaskier at Open'er 2020". Zostało założone przez stronę Imperium memów. Szybko okazało się, że pomysł na to, by serialowa postać pojawiła się na najsłynniejszym polskim festiwalu muzycznym, bardzo przypadł do gustu ludziom. Wydarzenie zebrało ponad 70 tys. reakcji od użytkowników platformy - osiem i pół tysiąca osób kliknęło "wezmę udział", a następne 63 tys. jest "zainteresowanych".

Facebook /Facebook / Jaskier na Open'era 2020

Dla porównania dodajmy, że podobne wydarzenie poświęcone prawdziwemu zespołowi Twenty One Pilots zebrało dużo mniej chętnych, bo tylko około 18 tys.

FacebookFacebook Imperium Memów? / Jaskier at Open'er 2020

Organizator wydarzenia nawet napisał w tej sprawie do organizatora festiwalu, jednak ciągle nie dostał odpowiedzi. Żeby było jeszcze ciekawej, powstało także podobne wydarzenie - "Jaskier Na Głównej Scenie Pol'and'Rock Festival", jednak nim póki co interesuje się około ośmiu tys. osób. 

<<Reklama>> Książki z serii o Wiedźminie są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: