Maciej Stuhr zagrał w słynnym niemieckim serialu "Telefon 110". Wcielił się w prawicowego sędziego

Maciej Stuhr pochwalił się na Facebooku swoim ostatnim projektem. Miał on okazję wcielić się w postać sędziego Łukasza Franczaka w niemieckiej produkcji "Telefon 110", która jest na antenie od 1971 roku. Stuhr to już kolejny polski aktor, który pojawił się w "Telefonie".
Zobacz wideo

"Telefon 110" (niem. "Polizeiruf 110") narodził się w 1971 roku, jeszcze za czasów NRD, jako odpowiedź na nadawany w RFN serial kryminalny "Tatort". Obydwie produkcje są kręcone do dzisiaj i nieprzerwanie cieszą się sporą popularnością. "Telefon" był pokazywany w Telewizji Polskiej w latach 70. i 80., a od początku jego emisji można się tam doliczyć kilku polskich epizodów. Najnowszy z nich należy do Macieja Stuhra.

Zobacz też: Sapkowski komplementuje Cavilla w roli Geralta. Padło nawet porównanie do Aragorna z "Władcy Pierścieni" >>

"Telefon 110". Maciej Stuhr na straży prawa w znanej niemieckiej produkcji

Na swoim facebookowym profilu Stuhr napisał:

Odcinek, w którym wystąpił polski aktor, nosi tytuł "Śmierć dziennikarki". Główni bohaterowie, czyli inspektorski duet Olgi Lenski (Maria Simon) i Adama Raczka (Lucas Gregorowicz), stara się rozwiązać sprawę potencjalnego morderstwa znanej dziennikarki śledczej (Antje Traue). Sędzia Łukasz Franczak, grany przez Macieja Stuhra, jest powiązany ze zmarłą o wiele bliżej, niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. Stuhr w czerwcu podzielił się na Instagramie zdjęciem z planu "Telefonu":

 

"Telefon 110". Przed Stuhrem w Niemczech grali m.in. Stenka, Lipowska i Buzek

Kilka lat przed Maciejem Stuhrem, w 2015 roku, w "Telefon 110" pojawili się Danuta Stenka, Robert Gonera, Bartek Świderski i Barbara Wysocka. Epizod z ich udziałem nazywa się "Na granicy" i traktuje o współpracy policji polskiej i niemieckiej w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą oraz w Świecku. W roku 2008 w "Telefonie" wystąpiła również Agata Buzek. Pierwsi Polacy zapisali się na kartach długiej historii serialu już w 1973 roku - wtedy to odcinek "Alarm am See" wyreżyserowali i napisali Jerzy Bednarczyk i Jan Laskowski, a w jedną z ról wcielił się Emil Karewicz. Rok później w epizodzie "Im Alter von..." można było oglądać Stanisława Zaczyka, Teresę Lipowską i Wiesławę Niemyską.

Odcinek "Telefonu" z udziałem Stenki i Gonery w 2015 roku wyemitowała TVP1. Na ten moment nie wiadomo nic na temat ewentualnej emisji odsłony serialu, w której wystąpił Maciej Stuhr.

Więcej o: