"Przyjaciele". Serial zniknął z Netfliksa w USA. W Polsce mamy więcej szczęścia, ale nie na długo

Amerykańscy fani "Przyjaciół" od kilku dni są pogrążeni w smutku, bo wraz z początkiem roku ich ulubiony serial stał się niedostępny w serwisach streamingowych aż do wiosny. Wieść o tym gruchnęła już na początku zeszłego roku i zaniepokoiła również miłośników "Przyjaciół" w Polsce, jednak Netflix ma dla nich dobre wiadomości - na pewien czas.
Zobacz wideo

W lipcu pisaliśmy o tym, że zniknięcie "Przyjaciół" z Netfliksa to sprawka WarnerMedia, właściciela praw do serialu, który od wiosny tego roku startuje z serwisem streamingowym HBO Max. Platforma ma być kolejnym i na razie ostatecznym poszerzeniem oferty HBO GO i HBO Now - kusi ona wizją zgromadzenia w jednym miejscu filmów, seriali i programów znanych m.in. z New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim czy Looney Tunes. Jednocześnie oznacza to, że wszystkie produkcje spod tych szyldów znikną z serwisów, w których obecnie są dostępne - należą do nich np. właśnie "Przyjaciele".

Zobacz też: "Przyjaciele". Córka Rachel i Rossa obchodzi 18. urodziny. Odpowiedziała na życzenia Chandlera z 2003 roku >>

"Przyjaciele". Polscy fani serialu mogą spać spokojnie

Sytuacja niezmiennie dotyczy jednak wyłącznie rynku amerykańskiego. Pomimo zapowiedzi Randalla Stephensona, szefa spółki AT&T (właściciela WarnerMedia), że "zamierzają wycofać ze wszystkich działających dzisiaj serwisów oryginalne treści, do których posiadają prawa", należy pamiętać, że nie wydarzy się to na całym świecie z dnia na dzień. Umowy licencyjne są osobne dla każdego kraju, gdzie jest dostępny Netflix, przez co nie podzielimy losu widzów zza oceanu - przynajmniej przez kilka miesięcy. Na Twitterze potwierdził to kilka dni temu polski oddział Netfliksa:

Ci, którzy będą wyjątkowo mocno tęsknić za "Przyjaciółmi", mogą sprawić sobie w maju subskrypcję HBO Max, jednak nie będzie to najtańsza opcja. Cena planu podstawowego wyniesie 14.99 dol., czyli ok. 57 złotych. Dla porównania - plan podstawowy na amerykańskim Netfliksie kosztuje 8.99 dol., co daje ok. 34 złote.

"Przyjaciele" niedostępni na amerykańskim Netfliksie. "Bardzo zły start 2020 roku"

Póki co zakochani w "Przyjaciołach" Amerykanie dają upust swojej rozpaczy:

Dziennikarka Roxy Striar napisała: "2020 rok mijał mi wspaniale, dopóki nie zdałam sobie sprawy, że 'Przyjaciół' nie ma już na Netfliksie".

Zawtórowała jej użytkowniczka @sophietemple1: "Miałam bardzo zły start 2020 roku, kiedy obudziłam się o 5:42, a "Przyjaciół" już nie było na Netfliksie. Cholera".

Będzie tylko gorzej, bo 1 stycznia 2021 roku z Netfliksa zniknie uwielbiany w Stanach serial "The Office". To dlatego, że NBCUniversal przygotowuje własną platformę streamingową o nazwie Peacock. Komediowy hit ze Steve'em Carellem, Johnem Krasinskim czy Rainnem Wilsonem nigdy nie był dostępny na polskim Netfliksie.

Więcej o:
Komentarze (13)
"Przyjaciele". Serial zniknął z Netfliksa w USA. W Polsce mamy więcej szczęścia, ale nie na długo
Zaloguj się
 • pritchard

  Oceniono 4 razy 4

  Abonament podstawowy 57 zł? Powodzenia.

 • r1234_76

  Oceniono 3 razy 3

  Jak zamiast jednej platformy za 9,99 trzeba będzie zapłacić 10 platform po 14.99 - to może w końcu żadna tych pieniędzy nie dostanie.

 • czemumojloginniedziala

  Oceniono 2 razy 2

  Gazeta wykasowała, więc powtórzę: Trzeba wykupić abonament na Pirate Bay.

 • czemumojloginniedziala

  Oceniono 2 razy 2

  Przegrają wszyscy, poza piratami. O ile było mnie stać na Netflixa to nad dziesięcioma innymi subskrycjami będę się musiał się zastanowić. Może po prostu lepiej wykupić abonament w Pirate Bay?

 • cometto-pl

  Oceniono 4 razy 2

  Straasznie jest mi wszystko jedno...

 • cehaem

  Oceniono 2 razy 2

  >Amerykańscy fani "Przyjaciół" od kilku dni są pogrążeni w smutku, bo wraz z początkiem roku >ich ulubiony serial stał się niedostępny w serwisach streamingowych aż do wiosny.

  Tak, szczegolnie pownieaz kompletny zestaw DVD mozna dostac dzis za grosze...

 • alfonso.perez

  Oceniono 5 razy -1

  Kogo obchodzi ten zjiebany serial? Co dwa dni news o serialu który powstał 20 lat temu.

 • carolusek

  Oceniono 6 razy -2

  Wojna w Iranie, globalne ocieplenie, zamieszki w Hong Kongu a tu dla przeciętnego głupiego jankesa (a w zasadzie jankeski) koniec świata i powód zapisania się na psychoterapię z workiem prozacu na dobranoc.
  Meh...

 • alfonso.perez

  Oceniono 7 razy -3

  Kogo obchodzi ten zjieb any serial? Co dwa dni news o serialu który powstał 20 lat temu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX