"Grace i Frankie". Netflix opublikował zwiastun 6. sezonu. Przyjaciółki mają nowy pomysł na biznes

15 stycznia na Netfliksie ukaże się szósty, przedostatni sezon przebojowego serialu "Grace i Frankie". Wcielające się w tytułowe bohaterki Jane Fonda i Lily Tomlin jak zwykle mają przed sobą mnóstwo przygód - tym razem np. wybiorą się do telewizji ze swoim najnowszym biznesplanem, a Frankie dostanie załamania nerwowego przez ślub Grace.

Już niedługo na Netfliksa powraca jedna z najbardziej uwielbianych produkcji oryginalnych platformy. "Grace i Frankie" to opowieść o dwóch koleżankach, które poznajemy, gdy spotykają się na kolacji ze swoimi mężami. Panowie od lat wspólnie prowadzą kancelarię prawniczą i są najlepszymi przyjaciółmi pod słońcem, podczas gdy ich żony nie pałają do siebie sympatią. Świat Grace i Frankie staje na głowie, gdy ich małżonkowie ogłaszają im, że są gejami, kochają się od dwóch dekad i mają zamiar rozwieść się z nimi, żeby wziąć ślub. Tak zaczyna się spirala wydarzeń, która objęła do tej pory pięć sezonów - przed nami jeszcze dwa. W sieci właśnie pokazał się zwiastun szóstej odsłony "Grace i Frankie".

Zobacz też: Jane Fonda znów skuta i aresztowana w czasie protestu w Waszyngtonie >>

"Grace i Frankie". Łebskie bohaterki powracają w 6. sezonie serialu Netfliksa. "Z przeciwności zrobimy możliwości"

Zobacz wideo

Grace i Frankie, które dały się wcześniej poznać jako obrotne kobiety biznesu, w nowym sezonie zadebiutują w telewizji. Pojawią się w słynnym programie "Shark Tank", gdzie będą się starały przekonać piątkę inwestorów, że to właśnie w ich pomysł warto zainwestować. A co to za pomysł? Urządzenie, które pomaga seniorom wstać z toalety. Ich poprzedni projekt, czyli zabawki erotyczne dla starszych kobiet, stał się hitem, więc nadzieje związane z nowym produktem są spore. 

Mamy też dawkę rodzinnych dramatów - Grace na początku szóstej transzy jest świeżo upieczoną żoną Nicka (Peter Gallagher), ale okazuje się, że wcale nie jedyną. Frankie przeraża perspektywa zmian, jakie czekają ją po ślubie najlepszej przyjaciółki, co doprowadza ją do załamania nerwowego. Z kolei u Roberta (Martin Sheen) i Sola (Sam Waterston), byłych mężów głównych bohaterek, na horyzoncie są problemy zdrowotne. Miłośników "Grace i Frankie" bez wątpienia czeka zatem wiele emocji. 

Pomysłodawczynią serialu jest Marta Kauffman, odpowiedzialna za sukces "Przyjaciół". Chociaż pierwszy sezon "Grace i Frankie" spotkał się z mieszanym przyjęciem, kolejne odsłony pokazały, że ta produkcja to bardzo mocny komediowy gracz. Serial jest na ten moment najdłuższą oryginalną propozycją Netfliksa - twórcy poprzestaną na 94 odcinkach. Ostatnie z nich zobaczymy najprawdopodobniej w 2022 roku.

Więcej o: