"Wiedźmin". Wiadomo, ile Henry Cavill zarobił za główną rolę w serialu

Pomimo mieszanych recenzji "Wiedźmin" stał się światowym przebojem - jest obecnie najchętniej streamowaną produkcją na świecie. Jak wiadomo, za wielkimi przebojami zazwyczaj stoją też duże pieniądze. Zagraniczni dziennikarze dotarli do informacji, ile Henry Cavill zarobił za występ w roli Białego Wilka.
Zobacz wideo

Nie jest tajemnicą, że Henry Cavill bardzo się starał o rolę wiedźmina Geralta w serialu Netfliksa. W rozmowie z Gazeta.pl aktor powiedział, że do wcielenia się w Geralta "przygotowywał się przez całe życie". Z kolei Lauren S. Hissrich wielokrotnie podkreślała w mediach, że Cavill wszedł w postać całym sobą i "ucieleśnia Geralta w niepowtarzalny sposób". Aktor otrzymał nawet pochwałę od samego Andrzeja Sapkowskiego. A jak rola Geralta opłaciła mu się finansowo?

Zobacz też: "Wiedźmin". Henry Cavill: Do roli Geralta przygotowywałem się przez całe życie [WYWIAD] >>

"Wiedźmin". Henry Cavill zarobił godną, chociaż nie rekordową sumę

Według serwisu VGR, za jeden odcinek "Wiedźmina" Cavill inkasował 400 tys. dolarów. Za cały, ośmioodcinkowy sezon zarobił zatem 3.2 mln dolarów. Dla porównania - Apple TV+ wydało po 2 mln dolarów na odcinek na gaże dla Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. Cavill nie jest zatem rekordzistą, ale jeżeli popularność "Wiedźmina" utrzyma się na takim, a nie innym poziomie, to kto wie, jak będzie w kolejnych latach.

Netfliksowska adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego nie miała oszałamiającego budżetu, co według wielu widzów w niektórych momentach serialu ewidentnie widać, ale oglądalność produkcji z pewnością przekona Netfliksa, że przy kolejnych transzach warto w niego inwestować. Właśnie ruszyły prace nad sezonem nr 2, co na Twitterze potwierdziła showrunnerka Lauren S. Hissrich.

Widzowie będą mogli się zapoznać z nowymi odcinkami "Wiedźmina" w 2021 roku.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz też: "Wiedźmin". Książka Andrzeja Sapkowskiego została bestsellerem "New York Timesa". 27 lat po premierze >>

Więcej o: