"Wiedźmin". W drugim sezonie pojawią się postaci LGBT+. Potwierdziła to producentka

Lauren SS. Hissrich pozostaje w stałym kontakcie z widzami "Wiedźmina" i chętnie odpowiada na ich pytania. A ci bardzo chcieli wiedzieć, czy w kolejnym sezonie serialu pojawią się jakieś postaci nieheteroseksulane, skoro występowały w powieściach Andrzeja Sapkowskiego.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" od Netfliksa niedługo po grudniowej premierze zyskał miano najpopularniejszego serialu z platfrom streamingowych na świecie. Krytycy mają mieszane uczucia, ale odpowiedzialna za całokształt produkcji Lauren SS. Hissrich podkreśla, że najbardziej jej zależy na opinii wiernych wielbicieli Geralta i powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dlatego też często z nimi rozmawia za pośrednictwem sieci.

Czytaj też: "Wiedźmin". Tomek Bagiński przepytuje obsadę z polskiego i nie ma litości! Najlepszy jest Jaskier

W "Wiedźminie" pojawi się postać LGBT

Hissrich wzięła udział w sesji pytań i odpowiedzi za pośrednictwem strony reddit.com. W czasie tej wymiany jeden z uczestników zapytał ją, czy w następnym sezonie serialu pojawi się jakiś reprezentant środowiska osób LGBT, albowiem sam Andrzej Sapkowski takie postaci umieścił w swojej sadze. Dość powiedzieć, że jedna z głównych bohaterek, Ciri, wchodzi w romantyczny związek z inną dziewczyną imieniem Mistle. Producentka na pytanie odparła:

Jedną z rzeczy, które podobają mi się w tych książkach najbardziej, jest ich przewrotność. Owszem, pokażemy różnorodność.

Hissrich już wcześniej w wywiadzie z Digitalspy obiecała, że drugi sezon "Wiedźmina" będzie dużo bardziej "intensywny":

Pierwszy sezon polegał na zbudowaniu świata, najważniejszych kierunków akcji. Na stworzeniu bohaterów i pokazania ich osobowości. Na ustawieniu tych wszystkich bloczków niedaleko siebie. Teraz przewrócimy to domino i pokażemy, jak wszystko będzie się ze sobą łączyć. Bohaterowie zaczną się spotykać. Czasem będą się dogadywać, czasem nie.

Wiadomo też, że już zaczęły się prace nad kolejną serią. Zdjęcia na planie mają się rozpocząć w lutym tego roku, a premiera nowych odcinków została wstępnie zaplanowana na 2021 rok.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Czytaj też: "Wiedźmin". Wiadomo, ile Henry Cavill zarobił za główną rolę w serialu

Więcej o:
Komentarze (10)
"Wiedźmin". W drugim sezonie pojawią się postaci LGBT+. Potwierdziła to producentka
Zaloguj się
 • cinexoi

  Oceniono 16 razy 0

  Super, a czy pojawi się też skośnooki, ciemnoskóry transseksualny drag-king-albinos wyznania mojżeszowego o nazwisku Ramirez?
  F**k*#!%$!
  Ja rozumiem, że netflix "upolityczniepoprawnił" "Anię z Zielonego Wzgórza" wprowadzając prócz szerokiego spektrum rasowego zamiatane pod dywan w Kanadzie przez lata kwestie zbrodni na Pierwszym Narodzie (czyli zaplanowanej przymusowej naturalizacji Indian, zaczynającej się od zabrania dzieci rodzicom i oddania pod opiekę "dobrych" chrześcijańskich duchownych pod ochroną "dobrych ludzi - też chrześcijan - z bronią". Ok.
  Ale idiotyczna koloryzacja uporządkowanego świata fantasy to kpina. Świat z książek Sapkowskiego, to nie społeczeństwo USA i Kanady!
  Dziwne, że Pani Hissrich nie zainteresowała się inną produkcją netflixa - serialem "Wikingowie". Jakoś wśród tytułowych Wikingów mało afroamerykanów, kreolów, Hindusów, czy innych Azjatów... Dlaczego?

 • js08836

  Oceniono 5 razy -3

  Nareszcie coś dla środowiska z PiS. Widzieliście " Pierwsze kuszenie Chrystusa " ? Nie ? Polecam. Kupa śmiechu z protoplastami LGBT w tle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX