Rosyjska wersja piosenki z "Wiedźmina" to hit. "Gdybym miał 2 minuty życia, spędziłbym je słuchając tego arcydzieła"

Utwór "Toss A Coin To Your Witcher" z serialu "Wiedźmin" jest tak chwytliwy i wpada w ucho, że stał się prawdziwym przebojem w sieci. Nic dziwnego, że pojawiło się wiele przeróbek w różnych językach. Swoją interpretację zaproponował także rosyjski chór z Omska. Wyszło tak dobrze, że nagranie ma blisko 1,5 mln wyświetleń.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" od Netfliksa podbił serca widzów na całym świecie także za sprawą ścieżki muzycznej, a zwłaszcza dzięki śpiewanej przez Jaskra balladzie "Toss A Coin To Your Witcher". Angielską wersję zaśpiewał wcielający się w postać barda aktor Joey Batey, który jest także wokalistą zespołu The Amazing Devil. 

Ta przeróbka ballady z "Wiedźmina" to hit

"Grosza daj wiedźminowi" to piosenka, która wpada w ucho niezależnie od wersji językowej. Widzom podoba się tak bardzo, że powstało nawet wydarzenie "Jaskier na Open'era", którym interesuje się już około 80 tys. osób. Nie dziwi zatem, że piosenka doczekała się różnych przeróbek. Mogliśmy do tej pory posłuchać jej w wersji hip-hopowej czy w języku śląskim. Dużą popularnością w sieci cieszy się też interpretacja rosyjskiego chóru z filharmonii w Omsku. Film z ich wersją hitu uzbierał już na Youtubie półtora miliona wyświetleń. 

 

O popularności piosenki dużo mówi choćby wyznanie zamieszczone pod nagraniem - "Moi koledzy z klasy śpiewają tę piosenkę każdego dnia. Nienawidzę ich". W komentarzach jednak niemal same zachwyty, takie jak -"To jest najlepsze, co słyszałem w tym roku". Ktoś nawet zaproponował, żeby chór wysłać na Eurowizję:

Proszę, Dziadku Mrozie, wyślij tych gości na Eurowizję 2020.

Komuś spodobało się tak bardzo, że napisał bardzo entuzjastycznie:

Gdybym miał dwie minuty życia, spędziłbym je słuchając tego arcydzieła.

Jeden z użytkowników zauważył, że piosenka faktycznie zagwarantowała sukces serialowemu bardowi - "Marzenie Jaskra się spełniło - napisał światowy hit", a także "Jaskier dotrzymał obietnicy - rozsławił Geralta na cały świat". Ktoś też zauważył, że nagranie przyniosło wzrost zainteresowania profilem samego chóru:

Ciekawostka: w momencie przesłania filmu (widziałem go, kiedy miał 10 tysięcy wyświetleń) chór miał mniej niż 300 subskrybentów.

Ta liczba szybko wzrosła do kilku tysięcy subskrypcji. Znaleźli się także polscy wielbiciele:

Niesamowite, pozdrawiam z Polski.
Nooo, w końcu jakaś cząstka słowiańskości w Wiedźminie.

Nie zabrakło też trochę przytyków wobec serialu, który zebrał mieszane recenzje:

Najciekawsze jest to, że ta piosenka jest najlepsza w serii. Reszta jest taka sobie...

Ale nie zabrakło też słów uznania dla samego chóru, który przekonał do siebie nawet osoby, które nie lubią tego typu muzyki:

Nie lubię chóralnego śpiewu, ale to wyszło cholernie fajne!
Ten chór powinien wydać swój album, na którym śpiewają nowoczesne piosenki w stylu folk!

Okazuje się, że piosenka przyniosła korzyści także korzyści CD Projekt Red - "Z powodu tej piosenki kupiłem The Witcher 3: Wild Hunt". A wam jak się podoba? 

Więcej o: