"Władca Pierścieni". Obsada ogłoszona. Kogo zobaczymy w serialu Amazona?

"Władca Pierścieni" ma być flagowym serialem Amazona. Budżet jest ogromny, podobnie jak ekipa pracująca przy realizacji. Wreszcie oficjalnie poznaliśmy pierwszych członków obsady.

W obsadzie produkcji Amazona znaleźli się: Robert Aramayo (grał młodego Neda Starka w "Grze o tron", teraz wcieli się w głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith oraz Charlie Vickers.

Niestety, producenci nie chcą na razie zdradzać, jakie postaci zagra ta grupa aktorów. Wcześniej plotkowano, że także znany z "Gry o tron" (wcielił się w Benjena Starka) Mawle będzie głównym czarnym charakterem.

Wiadomo tylko, że to będą ważni bohaterowie serialowego "Władcy Pierścieni" i że już zaczęli pierwsze próby z czytaniem scenariusza, a zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu w Nowej Zelandii.

"Władca Pierścieni" - fabuła serialu już zarysowana 

Scenariusz serialowego "Władcy Pierścieni" opowie o wydarzeniach sprzed podróży Drużyny Pierścienia, o której opowiadała ekranizacja Petera Jacksona, którego najnowszy film to... dokument "I młodzi pozostaną". 

Zobacz wideo

Akcja serialu będzie się rozgrywać w Drugiej Erze Słońca. Sauron ukrywał wtedy swoją prawdziwą tożsamość i drogą podstępu stworzył Jedyny Pierścień, najsilniejszy z Pierścieni Władzy. Oszustwo doprowadziło do wielkiej Wojny Elfów z Sauronem.

Produkcję rozplanowano na pięć lub sześć sezonów - zamówione są już dwa, z czego pierwszy ma liczyć 20 odcinków.

Amazon jeszcze nie zaczął kręcić serialu "Władca Pierścieni", a już zamawia drugi sezon >>

Za realizację projektu Amazon podobno zapłaci niebagatelną kwotę ponad miliarda dolarów. Data premiery "Władcy Pierścieni" najpewniej przypadnie na rok 2021. 

<<Reklama>> Książka dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: