"Wiedźmin". Netflix sprawdza jak bardzo polski jest Jaskier. Joey Batey odpowiada na typowo polskie pytania

Chociaż premiera "Wiedźmina" miała miejsce pod koniec grudnia, to Netflix co jakiś czas udostępnia materiały promujące serial. Tym razem producenci sprawdzili, jak bardzo "polski" jest aktor Joey Batey wcielający się w postać Jaskra.
Zobacz wideo

- "Pytaliście, czy otrzymał w końcu obywatelstwo polskie - w naszych sercach już dawno" - napisano na stronie Netflix Polska. Brytyjski aktor musiał odpowiedzieć na kilka pytań, które miały sprawdzić jak bardzo zaznajomiony z polską kulturą jest Joey Batey.

Netflix sprawdza jak bardzo polski jest Joey Batey. Pierogi? "Były w porządku"

Joey Batey musiał odpowiedzieć m.in. czy odwiedzającym go gościom daje kapcie czy chodzą boso po jego mieszkaniu. Kolejne pytania zadane aktorowi brzmiały następująco:

  • Dzieci najlepiej bawią się na... trzepaku czy ławce w parku
  • Co możesz zostawić na talerzu? Ziemniaczki, surówkę, mięsko
  • Czy jadłeś kiedyś pierogi?
  • Skoki narciarskie, piłka nożna czy polo?
  • Czy witałeś kiedyś wiosnę topiąc w rzece wielką, płonącą lalkę ze słomy?
  • Ile razy widziałeś film "Kevin sam w domu"?
 

Aktor najwięcej punktów zdobył zaznaczając, że dzieci najlepiej bawią się na trzepakach oraz przyznając, że widział kiedyś topienie Marzanny i co roku ogląda "Kevina samego w domu". Serialowy Jaskier stracił punty między innymi za pierogi, które dla aktora są "po prostu w porządku". 

W serialu "Wiedźmin" Netfliksa Joey Batey wciela się w postać Jaskra, przyjaciela Geralta z Rivii. Jaskier szybko zyskał sławę jako bard i trubadur, a większość ze swoich utworów zainspirowały przygody wiedźmina Geralta. Chociaż Jaskier nie należy do zbyt walecznych postaci, dzielnie towarzyszy Geraltowi, Yennefer i Ciri w ich przygodach. Pierwszy sezon "Wiedźmina" dostępny jest w serwisie streamingowym Netflix. Drugi sezon produkcji pojawi się dopiero w 2021 roku. 

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: