Robert Downey Jr. z żoną podpisali roczną umowę z HBO. Ma dotyczyć opracowania i produkcji nowych seriali

Amerykański aktor Robert Downey Jr. razem z żoną, producentką Susan Downey, podpisali roczną umowę z HBO. Współpraca ma dotyczyć opracowania i produkcji nowych seriali.

Jak podaje portal thetimeshub.in przedsiębiorstwo produkcyjne Team Downey, założone przez Roberta Downeya Jr. i jego żonę, ma zająć się opracowaniem nowych projektów seriali dla HBO. Dodatkowo telewizja ma otrzymać pełne prawa do pokazania wszystkich serii, które zostaną stworzone przez tę produkcję.

- HBO zapewniło serialowi "Perry Mason" dobre warunki. Cieszymy się z rozwoju naszej firmy, ale też poszerzenia współpracy i standardów - powiedział Robert Downy Jr. komentując podpisanie umowy z HBO.

HBO podpisało umowę o współpracy z Team Downey

Jest to rozszerzenie współpracy, która rozpoczęła się od produkcji mini-serialu "Perry Mason". Serial oparty jest na powieściach Erle Stanleya Gardnera i opowiada historię amerykańskiego prawnika i detektywa, który rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Na samym początku główną rolę miał zagrać sam Robert Downey Jr., jednak z powodu innych zobowiązań musiał on zrezygnować. Serial ma pojawić się na HBO w 2020 roku. Występują w nich następujący aktorzy: Matthew Rhys, Tatiana Maslany, John Lithgow, Chris Chalk, Shea Whigham i Juliet Rylance.

Robert Downey Jr. najbardziej znany jest z roli Iron Mana, w którego postać wcielał się przez ponad dziesięć lat. Chociaż w ostatnim sezonie historia jego bohatera została zamknięta, to aktor pojawi się ponownie w tej roli w filmie Marvela, którego premiera planowana jest w maju tego roku. Aktor powróci w roli ekscentrycznego naukowca w filmie "Czarna Wdowa" - sceny z jego udziałem mają jednak pochodzić z niewykorzystanych ujęć z planu "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Więcej o: