Disney Plus pojawi się w Europie wcześniej, niż planowano

Disney Plus w tym roku zostanie udostępniony widzom w Europie i to wcześniej, niż zakładały pierwsze komunikaty. Niestety usługa nie trafi od razu do wszystkich krajów.
Zobacz wideo

Jak podaje "Komputer Świat" Disney Plus będzie dostępne w niektórych państwach Europy tydzień wcześniej, niż zakładano. Poprzednie komunikaty informowały, że platforma ma być dostępna na Starym Kontynencie od 31 marca.

Disney Plus pojawi się w Europie tydzień wcześniej 

Jak się okazuje VoD Disneya będzie dostępne od 24 marca w ośmiu europejskich krajach. Z pierwszego dostępu będą mogli cieszyć się użytkownicy z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii i Irlandii.

W 2020 roku w lecie platforma Disney Plus dostępna będzie także w kolejnych państwach: Belgii, Portugalii i krajach skandynawskich. Niestety na razie nie podano czy i kiedy usługa będzie dostępna w Polsce. Wiadomo jednak jaka jest cena subskrypcji: w Europie za miesiąc użytkowania Disney Plus trzeba będzie zapłacić 5,99-6,99 euro (około 30 złotych), czyli kwotę podobną do abonamentu HBO GO.

Według szacunków Disneya do 2024 roku z platformy ma korzystać od 60 do 90 mln osób. Dla porównania w 2018 roku z Netfliksa korzystało aż 158 mln osób. W ramach Disney Plus widzowie będą mogli oglądać produkcje osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w tym bijącego rekordy popularności serialu "The Mandalorian".

Więcej o: