Dwóch aktorów zginęło na planie meksykańskiego serialu. Spadli z 5 metrów

Podczas kręcenia zdjęć do popularnego w Meksyku serialu "Bez strachu przed prawdą" doszło do tragicznego wypadku. Dwóch aktorów spadło z wiszącej 5 metrów nad ziemią kładki.

46-letni Jorge Navarro Sánchez i 30-letni Luis Gerardo Rivera zginęli na planie zdjęciowym serialu "Sin Miedo a la Verdad" ("Bez strachu przed prawdą"). Doszło do wypadku, w efekcie którego obaj spadli z kładki. Ta rozciągała się blisko 5 metrów nad ziemią.

Dwóch aktorów zginęło na planie serialu

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem. Na planie pracowało około 50 osób. Sánchez i Rivera ćwiczyli wspólną scenę. Z niewyjaśnionych powodów obaj poślizgnęli się i spadli z kładki. Jak podają lokalne media, Sánchez zginął na miejscu, Rivera w stanie krytycznym został przewieziony karetką do szpitala, gdzie zmarł.

 

Obaj grali w serialu "Bez strachu przed prawdą", którego pierwszy sezon wyprodukowała meksykańska stacja Televisa. Historia opowiada o młodym hakerze, którzy pomaga ludziom, którzy stali się ofiarami przestępstw internetowych. Latem tego roku miała odbyć się premiera trzeciego sezonu.

 

W piątek opublikowano krótkie oświadczenie, w którym poinformowano o tragedii:

Nasze modlitwy są z rodzinami Jorge i Luisa Gerardo, składamy nasze kondolencje - czytamy.

Serial kręcono we wschodniej dzielnicy miasta Meksyk Agricola Oriental. BBC informuje, że w tym rejonie jest bardzo wysoka przestępczość. Obecnie w sprawie prowadzone jest śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności wypadku. 

 

Aktorzy byli popularni w Ameryce łacińśkiej. Navarro Sánchez wystąpił m.in. w serialu Netfliksa "Monarca" oraz kilku innych produkcjach stacji Televisa takich jak "Come Dice El Dicho" i "La Rosa de Guadalupe". Gerardo Rivera występował m.in. w popularnej serii o narkohandlu "El Senor de los Cielos".