Kultowi T-Raperzy znad Wisły wrócili i już mają 1,4 mln wyświetleń. "Plastik, pety, ależ z niego głąb, o rety!"

T-raperzy znad Wisły rapowali w latach 90. "Mieszko Mieszko, mój koleżko" i w humorystyczny sposób uczyli Polaków historii naszego kraju. Teraz przestrzegają przed smogiem i radzą, czego nie robić, żeby nie truć siebie i innych w ramach wspólnej akcji z OLX.
Zobacz wideo

T-raperzy znad Wisły powstali w 1995 roku. Pełne satyry piosenki hip-hopowe duetu Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak, znanego wcześniej z legendarnego "Za chwilę dalszy ciąg programu", były stałą częścią telewizyjnego "Komicznego Odcinka Cyklicznego". Do 2009 roku zespół wydał dziewięć płyt, a do ich największych przebojów, poza sławnym "Mieszkiem", zalicza się także popularna piosenka "Ero-Disco". Kiedyś rapowali o królach Polski i streszczali lektury takie jak "Lalka", "Potop" czy "Pan Tadeusz". Teraz wzięli się za edukację ekologiczną.

T-Raperzy znad Wisły ostrzegają przed smogiem

W ramach kampanii zorganizowanej razem z OLX T-Raperzy znad Wisły ostrzegają nas:

Kto do pieca śmiecie wrzuca, dziury nam wywierca w płucach. I na inne też organy wrednie wpływa, w zad kopany. (...) Zważ, rodaku, bardzo proszę, że gdy palisz swe kalosze, to nie tylko tlen osobie obcej kradniesz, lecz i sobie.

T-Raperzy rapują, jak sami przyczyniamy się do powstawania smogu. Wymieniają różne źródła tego problemu - palenie śmieci, używanie pieców starej generacji czy opalanie mokrym drewnem. Za przykłady posłużyli w ich piosence Seba, Tadek i Zuza:

Po sąsiedzku mieszka Seba: piłka, siła, browar, kebab. Miss dzielnicy, roczne dziecię, no i co dzień pali śmiecie. Stare meble, plastik, pety, ależ z niego głąb, o rety!

Piosenka na samym Facebooku ma ponad 1,4 mln wyświetleń, na Youtubie - 169 449. Widzowie na tym drugim serwisie komentowali z entuzjazmem: "Przesłuchałem całą, gdy mi się wyświetliła jako reklama, a teraz jestem tu i słucham w kółko, już rozesłałem do znajomych, świetna robota #ekoziomale", "To chyba najlepsze, co dziś widziałem w internecie", "Powrót legendy", "To chyba najlepsza reklama antysmogowa jaką widziałam", "Kozak kawałek", "Już nic lepszego niż to, w tym roku nie obejrzę. A to dopiero połowa stycznia...".

Oberwało się też współczesny muzykom - "Beat, laska w refrenie przebijają 100x dzisiejszych polskich marudów pseudo rapowych ,czy hip-hopowych. ps. Na pewno jak się zrobię, to będę młócił ten kawałek...".

Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak już wcześniej współpracowali z OLX. W 2016 roku nagrali dla serwisu piosenkę "Rady nie od parady".

Więcej o:
Komentarze (39)
Kultowi T-Raperzy znad Wisły wrócili i już mają 1,4 mln wyświetleń. "Plastik, pety, ależ z niego głąb, o rety!"
Zaloguj się
 • polonests

  Oceniono 69 razy 67

  Dla mnie "Za chwilę dalszy ciąg programu" to było mistrzostwo. Do dziś nie mogę uwierzyć, że Mann czy Materna, poważni dziennikarze czy prezenterzy, mają/mieli tak fenomenalne poczucie humoru i pisali takie skecze. Rychu i Wasowski to samo. Ekstraklasa i klasyka polskiego "kabaretu". Szkoda, że tego typu humoru już nie ma, że ludzi śmieszą inne rzeczy. Zbyt duża przemiana mentalna w narodzie.

 • dod201701

  Oceniono 24 razy 18

  Nikt tak mocno nas nie truje
  Jak rządzący nami ju-je.
  Hej dziewczyno, hej chłopaku
  W maju kartkę dobrze znakuj.
  (na melodię refernu)

 • m.aloes

  Oceniono 14 razy 12

  super, szacun!

 • brutalnaprawda

  Oceniono 15 razy 11

  Niestety, nad Wisłą, nikt tak nie rapuje, jak rządzący nami ..je,je,je ... :-)

 • mnis

  Oceniono 8 razy 8

  "I na koniec mam zyczenie. Pocałujcie nas w siedenie."

 • mg_0

  Oceniono 10 razy 8

  Cudowne 👌Powrót dzieciństwa :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX