"Wiedźmin". Drugi sezon ma już kilku reżyserów. Tymczasem ścieżka dźwiękowa sprzedaje się lepiej niż popowe hity

"Wiedźmin" okazał się gigantycznym sukcesem. Netflix już pracuje nad kolejnym sezonem i zdradził, że za reżyserię tym razem będą odpowiedzialne trzy osoby. Co więcej, wydana kilka dni temu płyta z muzyką z serialu sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" od Netfliksa może i zebrał mieszane recenzje od krytyków, ale nie ma wątpliwości, że widzowie serial pokochali. Dzięki nim produkcja zyskała miano najpopularniejszego serialu na świecie, okazała się też najlepszą premierą w historii samego Netfliksa. Kilka dni po wydaniu ścieżki dźwiękowej wiadomo już, że płyty sprzedają się rewelacyjnie. Nie bez powodu - na albumie znajduje się chwytliwa piosenka "Grosza rzuć wiedźminowi".

"Wiedźmin". Sezon drugi ma nowych reżyserów

Nowy sezon "Wiedźmina" dostanie zupełnie nową obsadę reżyserską. Jak donosi jako pierwszy portal redanianintelligence.com, reżyser Stephen Surjik, znany z takich seriali jak popularne "Daredevil", "Jessica Jones" i "The Umbrella Academy", już kilka tygodni temu zwiedzał z ekipą filmową potencjalne lokalizacje na wyspie Skye - oficjalnie jego udział w projekcie ma zostać potwierdzony niedługo.

Portal donosi też, że kilka odcinków wyreżyseruje dwójka brytyjskich filmowców, którzy są najlepiej znani z produkcji dla BBC. Pierwszą z tych dwóch osób jest nominowany do nagrody BAFTA reżyser Edward Bazalgette ("The Last Kingdom", "Poldark. Wichry namiętności", "Doctor Who"). Dołączy do niego Sarah O’Gorman, któa pracowała przy "No Offence", "Death in Paradise" czy "Jamestown". Z serialem za to ma się ponoć pożegnać Alik Sakharov - podobno z powodu "znaczących różnic artystycznych".

Producentka serialu, Lauren S. Hissrich, obiecuje też, że w nowym sezonie narracja będzie już mniej zawikłana i łatwiejsza do zrozumienia.

Ścieżka dźwiękowa z "Wiedźmina" to hit

Płyta z muzyką z "Wiedźmina" ukazała się na rynku 24 stycznia 2020 roku. Kilka dni po premierze współautorka ścieżki dźwiękowej, Sonia Belusova, pochwaliła się:

Muzyka z "Wiedźmina" jest w pierwszej 10. najpopularniejszych płyt w KAŻDYM kraju. Niech mnie ktoś uszczypnie. Dziękuję Wam niesamowici ludzie!

Przy okazji pokazała też, jak wyglądało nagrywanie muzyki. Sprawdziliśmy kilka stron i okazało się, że ścieżka dźwiękowa z serialu na Amazonie zajmuje trzecie miejsce na liście 100 najpopularniejszych płatnych wydawnictw - wyprzedzają ją tylko Eminem i Billie Eilish, która wczoraj zawojowała rozdanie nagród Grammy.

Muzyka z 'Wiedźmina'Muzyka z 'Wiedźmina' Amazon

"Toss A Coin To Your Witcher" z kolei jest najpopularniejszą piosenką na liście Top 100 na amerykańskim Itunes.

Toss a coin to your witcherToss a coin to your witcher Spotify / Itunes

Sam album z piosenką na iTunes wylądował na czwartym miejscu za nagraniami Eminema, Breaking Benjamin i Chase Rice.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: