Netflix przygotowuje animowaną wersję "Wiedźmina". Głównym bohaterem wcale nie będzie Geralt

Netflix szykuje nowy film animowany o wiedźminie i zdradził już zarys fabuły. Wiemy, żę jego głównym bohaterm będzie Vesemir - mentor i mistrz Geralta. "The Witcher: Nightmare of the Wolf" ma już nawet swoje miejsce w bibliotece Netfliksa.
Zobacz wideo

Netflix oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad osobnym filmem osadzonym w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. "The Witcher: Nightmare of the Wolf" czyli "Wiedźmin: Koszmar wilka" będzie filmem animowanym, a za jego scenariusz ma odpowiadać reżyser Beau DeMayo, który pracował przy trzecim odcinku "Wiedźmina".

Netflix ujawnił zarys fabuły nowego filmu o wiedźminie

Netflix stworzył już dla nowej animacji osobny profil w swojej bibliotece, dzięki czemu użytkownicy mogą ustawić sobie powiadomienie o premierze. Przy okazji pojawił się też zarys fabuły. Dzięki temu wiemy, że głównym bohaterem został Vesemir - mistrz Geralata z Rivii. Lakoniczny opis mówi nam:

 Na długo przed tym, jak stał się mentorem Geralta, Vesemir rozpoczyna własną podróż jako wiedźmin, gdy tajemniczy Deglan zabrał go pod swoją opiekę w wyniku Prawa Niespodzianki.

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Netflix

Postać Vesimira ma też pojawić się w drugim sezonie serialu, a zainteresowanie tą rolą wyraził sam Mark Hamill, który napisał na Twitterze, że co prawda jenie wie, o co chodzi w tej historii, ale opis bohatera brzmi tak, że powinien go zagrać. Producentka potwierdziła, że zgłosi się do niego z ofertą. 

Netflix o animacji zdradził też we wpisie na Twitterze:

Plotki są prawdziwe, nowa historia Wiedźmina jest w przygotowaniu! Film animowany, "|Wiedźmin: Koszmar wilka", zabierze nas z powrotem do nowego zagrożenia, przed którym stanie Kontynent.

Wiadomo już, że przy produkcji będzie pracować Lauren SS. Hissrich - producentka "Wiedźmina". Scenariusz do animacji napisał reżyser Beau DeMayo, który był odpowiedzialny za trzeci odcinek serialu z Henrym Cavillem w roli głównej. Przy nowje animacji będą współpracować ze Studiem Mir. Póki co data premiery jest jeszcze nieznana - ale jak już mówiliśmy, można sobie ustawić na Netfliksie przypomnienie.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo
Więcej o: