Wielka zmiana w popularnej bajce "安inka Peppa". Po 13 latach g堯wna bohaterka zmieni g這s

"安inka Peppa" to jedna z najpopularniejszych na 鈍iecie animacji dla najm這dszych widz闚. Przez ostatnich 13 lat tytu這wej bohaterce g這su u篡cza豉 doros豉 ju Harley Bird. Teraz zast徙i j 9-letnia aktorka.
Zobacz wideo

"Świnka Peppa" to brytyjska animacja, która powstała w 2004 roku. Opowiada o przygodach antropomorfizowanej świnki Peppy, jej rodziców, brata George'a oraz grupy przyjaciół. Peppa cieszy się popularnością w Europie i USA, ale i w Azji - przede wszystkim w Chinach. Bajk oglądają widzowie w 180 krajach na całym świecie.

Świnka Peppa zmieni głos

Harley Bird ma obecnie 18 lat i podłożyła głos pod Peppę w 185 odcinkach animacji. W 2011 roku za swoją pracę zdobyła nawet nagrodę filmową BAFTA. Co ciekawe, Bird była trzecią aktorką, która dubbingowała Peppę. Przed nią to samo robiły Lily Snowden-Fine i Cecily Bloom. Harley teraz po 13 latach kończy przygodę z tą postacią. Od tej pory świnka będzie mówić do widzów głosem 9-letniej Amelie Bea'y Smith.

 

Agent nowej odtwórczyni roli zapewnia, że Amelia oglądała "Świnkę Peppę" od kiedy tylko pamięta, jest jej wielką wielbicielką i zapewnia, że nowa praca to dla niej spełnienie marzeń - donosi "Guardian". Twórcy animacji, Neville Astley i Mark Baker, są zachwyceni, że dołączy do ich ekipy i jednocześnie zapewnili, że pozostałe aktorki, które tak długo mówiły za Peppę, są "kluczowym elementem sukcesu".

Harley Bird miała zarabiać tysiąc funtów za godzinę pracy przy dubbingu, nagrała też kilka piosenek na płytę z przebojami Peppy - te wydano latem ubiegłego roku. Stały się przebojami wśród dzieci.

Co ciekawe, odnosząca dziś tak wielkie sukcesy "Świnka Peppa" została odrzucona przez BBC. W animację zainwestowała stacja Channel 5, gdzie wyemitowano premierowy odcinek w maju 2004 roku. Bajka w ciągu kilku lat stała się także jedną z najpotężniejszych dziecięcych marek na świecie. "Świnka Peppa" to obecnie już nie tylko film, ale też liczne linie zabawek, ubra. Powstały nawet parki rozrywki

Wi璚ej o: