"Osiecka". Serial TVP o legendzie polskiej piosenki na antenie w marcu

Przygotowywany od dłuższego czasu serial biograficzny o Agnieszce Osieckiej doczeka się wiosennej premiery. TVP wyemituje produkcję po raz pierwszy 6 marca. W rolę główną wcieliły się dwie aktorki: Eliza Rycembel i Magdalena Popławska.
Zobacz wideo

Fabuła serialu obejmie zarówno młodość Osieckiej, gdy m.in. spotykała się z pisarzem Markiem Hłaską, jak również późniejsze lata jej życia. Jak zapowiada TVP, zobaczymy przeżycia artystki "od edukacji w komunistycznej szkole przez studia na łódzkiej Szkole Filmowej, kolorowy świat studenckich teatrzyków - warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu, aż po spektakularne sukcesy oraz porażki". 

Zobacz też: Maryla Rodowicz nie jest zachwycona aktorką, która ją zagra. "Ma oczy blisko nosa" >>

"Osiecka". Eliza Rycembel i Magdalena Popławska z Osiecką przez życie

W rolę młodej artystki wcieli się Eliza Rycembel. 27-letnia aktorka ma na swoim koncie występy m.in. w serialach "Belfer", "1983" i "Odwróceni" czy w teatrze. Niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie "Piłsudski", gdzie zagra Wandę Juszkiewiczównę, córkę Marii Piłsudskiej. Repertuar Osieckiej nie jest obcy Rycembel - aktorka w musicalu "#WszystkoGra" zaśpiewała "Bossanovę do poduszki".

Osiecką w dojrzałym wieku odegra Magdalena Popławska, aktorka filmowa ("53 wojny", "Atak paniki", "Prosta historia o miłości"), serialowa ("Usta usta", "Diagnoza") i teatralna. Popławska jest wielką fanką twórczości słynnej tekściarki. Aktorka w 2003 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła nawet nagrodę im. Agnieszki Osieckiej. Popławska tak mówiła o tej wyjątkowej roli podczas spotkania z mediami na planie serialu:

To jest duże wyzwanie, duże obciążenie, kiedy gra się taką postać, którą wszyscy znają i pamiętają. Teraz co chwilę spotykam kogoś, kto mówi mi: Ach, ja znałem Agnieszkę, ona była taka i taka. Każdy opowiada mi o niej zupełnie inne historie, więc myślę, że przesadzają, kiedy mówią, że ją znają. Jej chyba nikt nigdy nie poznał do końca.

Oprócz Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej na ekranie pojawią się m.in. Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Jędrzej Hycnar (Marek Hłasko), Jan Frycz, Maria Pakulnis i Piotr Żurawski. Premierowy odcinek serialu obejrzymy na TVP1 6 marca o godz. 20:35.

<<Reklama>> Książki Agnieszki Osieckiej są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: