Robert Kubica pojawi się w serialu Netfliksa "Formuła 1: Jazda o życie" - drugi sezon już w lutym

Robert Kubica będzie jednym z bohaterów drugiego sezonu serialu Netfliksa "Formuła 1: Jazda o życie", który pokazuje kulisy tego sportu. Nowe odcinki pojawią się w serwisie już w piątek 28 lutego.
Zobacz wideo

W drugim sezonie "Drive to survive" zostanie przedstawiona także historia Roberta Kubicy. Polakowi poświęcono cały odcinek, a kamery Netfliksa towarzyszyły kierowcy m.in. przy ogłoszeniu współpracy z Orlenem, przy ogłoszeniu angażu na kierowcę wyścigowego oraz podczas zimowych testów w Barcelonie. Wszystkie odcinki "Formuły 1: Jazdy o życie" dostępne będą na platformie od 28 lutego.

Cały odcinek o Robercie Kubicy w serialu Netfliksa "Formuła 1: Jazda o życie"

Jak podaje serwis wrc.net.plFormuła 1 stała się bardziej otwarta na kibiców po tym, jak została wykupiona przez amerykańską Liberty Media. Od tego momentu do mediów trafia więcej materiałów, pokazujących kulisy pracy kierowców i zespołów startujących w F1. Potwierdzeniem tego był chociażby pierwszy sezon serialu Netfliksa, który został bardzo dobrze przyjęty przez widzów oraz ekspertów. Dzięki temu zdecydowano się kontynuować serial. Produkcja ma przede wszystkim dotrzeć do amerykańskich odbiorców (na czym zależy Liberty Media) oraz do młodych kibiców - bolączką F1 ma być bowiem starzejąca się widownia. 

Drugi sezon został zrealizowany w 2019 roku, kiedy kierowcy rywalizowali w 70. sezonie mistrzostw świata Formuły 1. To właśnie w tym roku po ośmiu latach przerwy do zawodów wrócił jedyny polski kierowca w F1 - Robert Kubica. - Cieszymy się, że po raz kolejny pracujemy z Netflix. To niesamowita seria, która pozwala zobaczyć fanom niewidoczną stronę F1, pokazując emocje które towarzyszą wszystkim kierowcom i zespołom, zarówno na torze jak i poza nim - powiedział dyrektor ds. medialnych F1 Ian Holmes.

Więcej o: