Netflix - seriale kryminalne trzymające w napięciu [lista produkcji]

Netflix ma na swojej platformie masę filmów i seriali, które trafiają w gusta szerokiej grupy odbiorców. Dużą popularnością cieszą się między innymi kryminały. Jakie seriale trzymające w napięciu warto obejrzeć na Netfliksie?
Zobacz wideo

Biblioteka Netfliksa jest bogata w różne produkcje, z czego do najbardziej popularnych zaliczyć można seriale kryminalne. Jakie produkcje warto wybrać w pierwszej kolejności?

Netflix - seriale kryminalne. Jakie produkcje warto zobaczyć?

Najbardziej popularnym serialem kryminalnym oraz bardzo dobrze ocenianym przez krytyków jest "Breaking Bad", który trafił do Netfliksa na zasadzie wypożyczenia. Serial opowiada historię nauczyciela, u którego lekarz stwierdza chorobę nowotworową w zaawansowanym stadium. Główny bohater, Walter White, chcąc zabezpieczyć sytuację finansową rodziny, zaczyna szukać innej formy zarobku. Postanawia wykorzystać swoją wiedzę chemiczną i zająć się produkcją metamfetaminy.

 

Kolejnym polecanym serialem jest produkcja BBC pt. "Sherlock", w której główną rolę zagrał Benedict Cumberbatch. Jest to interpretacja opowiadań Arthura Conana Doyle'a o inteligentnym detektywie, która dostosowana jest do współczesnych czasów. W Netfliksie dostępne są wszystkie cztery sezony produkcji.

 

Dobrą opinię wśród oglądających ma także serial "Mindhunter", który przenosi widzów do 1979 roku. Poznajemy w nim historię agenta FBI, który pracuje jako negocjator i na co dzień ma do czynienia z przestępcami wykazującymi się problemami psychicznymi. Mężczyzna zauważa, że w negocjacjach z seryjnymi mordercami i przestępcami może pomóc psychologia, którą zaczyna studiować. Mimo niechęci zwierzchników zaczyna rozmawiać z więźniami, by usprawnić system i zapobiec podobnym przestępcom w przyszłości.

 

Kolejną produkcją jest serial "Grzesznica". Opowiada on historię młodej kobiety, która podczas spaceru zadaje śmiertelny cios przypadkowo spotkanemu mężczyźnie. Kobieta nie ma pojęcia, co skłoniło ją do takiego zachowania. Śledztwo w tej sprawie odsłania kolejne dramatyczne wydarzenia z jej przeszłości.

 

Innym polecanym serialem jest "Narcos", który opowiada historię potężnego bossa kartelu narkotykowego Pablo Escobara. W latach 80. przestępca stał się postacią kultową zwłaszcza w Kolumbii, gdzie wspomagał lokalnych mieszkańców. Serial przedstawia nie tylko losy Escobara, ale też dwóch agentów amerykańskiej DEA, którzy podjęli się próby schwytania go.

 
Więcej o: