"Odwilż". Rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji HBO Europe. W głównej roli Katarzyna Wajda

W Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji HBO Europe "Odwilż". Główną rolę gra Katarzyna Wajda. Reżyseruje Xawery Żuławski.

To kolejna - po serialach "Wataha" czy "Ślepnąc od świateł" - realizowana w Polsce produkcja HBO.

Zobacz wideo

"Odwilż" - nowy serial HBO to kryminał, ale to też opowieść o relacji matki i córki

Zdjęcia do serialu potrwają do maja 2020 r., autorką scenariusza jest Marta Szymanek. - To, co nas w HBO zawsze interesowało to opowiadanie poruszających emocje ludzkich historii. Kiedy wraz z Martą Szymanek rozpoczęliśmy prace nad "Odwilżą", wiedzieliśmy, że największą siłą tego pomysłu jest jego bezkompromisowa szczerość i odwaga w mówieniu o rzeczach ogólnie przyjętych za trudne, a czasem wstydliwe - mówi Bogumił Lipski, producent serialu. - Tym razem zaprosimy widzów do świata trzydziestoparoletniej policjantki. W produkcji pod bardzo atrakcyjną warstwą kryminalną skrywa się znacznie więcej – głęboko humanistyczna i boleśnie dotkliwa historia o rzeczach najtrudniejszych - żałobie, jej przechodzeniu, poczuciu pozostawienia i osamotnienia - dodaje.

Szymanek z kolei mówi:

To kryminał, ale to też historia miłości matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż.

Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Odwilż" to kolejna oryginalna produkcja HBO Europe realizowana w Polsce. Za produkcję kryminalnego dramatu obyczajowego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Europe. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. "zachęt".

Więcej o: