"Wiedźmin". Nowi aktorzy dołączyli do obsady. Zagrają innych wiedźminów

Ruszyły prace nad drugim sezonem "Wiedźmina". Pojawiły się doniesienia o nowych członkach obsady - Paul Bullion i Yasen Atour mają wcielić się w kolegów po fachu Geralta. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami dodatkowi wiedźmini zagrają w trzech odcinkach.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" okazał się dużym sukcesem dla Netfliksa - premiera serialu na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego cieszyła się największą oglądalnością w historii platformy. Z początkiem lutego rozpoczęły się także prace na planie drugiego sezonu serialu. Ekipa kręci obecnie zdjęcia w Wielkiej Brytanii. Tymczasem poświęcony śledzeniu wszystkich informacji związanych z serialowym "Wiedźminem" serwis Redanian Intelligence donosi o angażu nowych aktorów - to ta sama strona poinformowała świat o tym, że Anta Chaltora i Freya Allan zagrają Yennefer i Ciri. 

Czytaj też: "Wiedźmin". Mark Hamill zgłasza chęć wystąpienia w serialu. "Nie wiem, o co chodzi, ale powinienem tam zagrać"

Pojawi się dwóch nowych wiedźminów

Zgodnie z doniesieniami w role Lamberta i Coena wcielą się Paul Bullion oraz Yasen Atour.

Lambert to postać doskonale znana czytelnikom książek Andrzeja Sapkowskiego - był najmłodszym z wiedźminów z Kaer Morhen. To on pomagał w wiedźmińskim szkoleniu młodej Ciri. Z opisów pisarza wynika, że to bohater dość opryskliwy z natury.

Paul Bullion znany jest m.in. z ról w takich serialach jak popularne "Peaky Blinders", "Posłaniec gniewu", pojawi się także w najnowszej ekranizacji "Diuny" w reżyserii Denisa Villeneuve'a.

 

Coen to wiedźmin wyszkolony w innym niż Geralt ośrodku, który odwiedza Kaer Morhen. Należy do cechu Gryfa - jak pamiętamy, Geralt z kolei należy do cechu wilka. Grający go Yasen Atour zagrał wcześniej w takich produkcjach jak "Dark Heart" czy "Strike Back". Pojawi się także w nadchodzącym serialu "Młody Wallander" - warto zaznaczyć, że casting do tej produkcji prowadzi ta sama osoba co do "Wiedźmina", czyli Sophie Holland.

 

Ciągle nie wiemy, kto wcieli się w mentora Geralta, Vesemira, choć dużo spekuluje się o udziale Marka Hamilla. To właśnie tej postaci będzie poświęcony serial animowany Netfliksa "The Witcher: Nightmare of the Wolf". Zdjęcia do drugiego sezonu mają ponoć zakończyć się w okolicach sierpnia tego roku.

Czytaj też: "Wiedźmin". Mark Hamill jako Vesemir? Producentka: Gdy połączymy nasz fandom z "Gwiezdnymi wojnami" to mózg mi eksploduje

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: