Zagrał w "Wiedźminie". Marcin Czarnik: Propozycja przyszła, gdy wspinałem się w ogromnym śniegu pod Mont Blanc

Przy okazji premiery "Wiedźmina" dużo pisało się i mówiło o roli Macieja Musiała w tej oczekiwanej produkcji, ale nie był on jedynym Polakiem na planie. W jedną z charakterystycznych ról wcielił się Marcin Czarnik. W wywiadzie dla "Urody życia" opowiedział m.in. o tym, jak trafił do serialu Netfliksa.

Marcin Czarnik to aktor teatralny i filmowy, który ma na koncie m.in. role w oscarowym "Synu Szawła" Laszla Nemesa. Wykłada na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. W produkcji Netfliksa wcielił się w maga-zabójcę, ścigającego Yennefer. Jak trafił na plan? W rozmowie z Wiką Kwiatkowską wspomina:

Propozycja przyszła, gdy wspinałem się w ogromnym śniegu pod Mont Blanc, na planie filmu Leszka Dawida "Broad Peak". Nauczyłem się kilkuminutowego monologu i dwa tygodnie później byłem już na planie "Wiedźmina" na Wyspach Kanaryjskich. 
 

Marcin Czarnik o roli w 'Wiedźminie": Wycięli mój monolog, odcinek był za długi

Aktor pojawił się na ekranie kilkukrotnie, ale nie usłyszeliśmy w "Wiedźminie" ani jednego wypowiadanego przez niego słowa. Czarnik tłumaczy, że monolog został w ostatecznej wersji wycięty, ale - jak podkreślił - nie ze względu na jego nieudolność aktorską czy językową. - Po prostu odcinek był o 20 minut za długi. Wiadomo, tak się dzieje w filmie - w "Czasie Apokalipsy" niektórzy aktorzy zobaczyli siebie dopiero po 25 latach w rozszerzonej, reżyserskiej wersji - mówi.

"Wiedźmin". Wiemy, które sceny zostały wycięte z serialu. "Kiedy myślę o drugim sezonie, żałuję, że to wycięliśmy!" >>

Czarnik zdradził także, że rozmawia z Nemesem o trzecim wspólnym projekcie. Z kolei "Broad Peak" z Ireneuszem Czopem (zagra Marcina Berbekę), Dawidem Ogrodnikiem (Adam Bielecki), Mają Ostaszewską (Ewa Dyakowska-Berbeka, żona Macieja) i Łukaszem Simlatem (Krzysztof Wielicki) będzie miał premierę w przyszłym roku.

Więcej o:
Komentarze (11)
Zagrał w "Wiedźminie". Marcin Czarnik: Propozycja przyszła, gdy wspinałem się w ogromnym śniegu pod Mont Blanc
Zaloguj się
 • tylkoturbobenzyna

  Oceniono 7 razy 7

  Kurcze, mag zabójca był super. Bardziej zapadł w pamięć niż ten co Musiał grać ;-)

 • muik

  Oceniono 6 razy 4

  Musial zagrał że dwie sceny przydupasa, który nie ma żadnego znaczenia, przestańcie się zachowywać jakby miał jakąś ważną rolę. Zagrał, spoko. Ale po co robić aferę jakby samym wiedzmakiem był, po co te kompleksy?

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz 1

  a Zawjerucha?

 • cz75

  0

  Jeden z ciekawszych aktorów, międzynarodowy format. Po Synu Szawła, wróżę mu przyszłość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX