"Spisek przeciwko Ameryce" w HBO. Faszyści przejmują władzę w USA [ZWIASTUN]

"Spisek przeciwko Ameryce" to adaptacja powieści Philipa Rotha, która przedstawia alternatywną historię Ameryki podczas II wojny światowej. Oczami robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey obserwujemy, jak Charles Lindberg - bohaterski lotnik i ksenofobiczny populista - zostaje wybrany na prezydenta. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu.
Zobacz wideo

 "Spisek przeciw Ameryce" to poruszający traktat polityczny o Ameryce, która nieoczekiwanie zwraca się w stronę totalitaryzmu i nietolerancji. Tę proroczą książkę wydano w 2004 roku. Roth ostrzegał nas, jak może potoczyć się nasza historia i mam wrażenie, że dobrze przewidział rozwój przyszłych wydarzeń – mówi David Simon, który razem z Edem Burnsem stworzył serial.

Nowy miniserial HBO - kiedy premiera?

W role członków rodziny Levinów wcielają się: Zoe Kazan ("Kroniki Times Square") jako Elizabeth "Bess" Levin, troskliwa matka i żona, która z lękiem patrzy w przyszłość i stara się chronić swoją rodzinę w obliczu radykalizacji życia politycznego; Morgan Spector ("Zakazane imperium") jako Herman Levin, jej dumny, nieznoszący sprzeciwu mąż, który pracuje jako agent ubezpieczeniowy i próbuje zachować normalność, podkreślając, że jest amerykańskim obywatelem, pomimo że jego kraj robi ostry zwrot w kierunku faszyzmu, antysemityzmu i ksenofobicznego izolacjonizmu; Winona Ryder ("Przerwana lekcja muzyki") jako Evelyn Finkel, niezamężna, starsza siostra Bess, która poświęciła najlepsze lata swojego życia, by opiekować się niedołężną matką i bardzo chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu; Anthony Boyle (broadwayowska sztuka "Harry Potter i przeklęte dziecko") jako Alvin Levin, wściekły na cały świat osierocony siostrzeniec Hermana, którego poczucie niesprawiedliwości społecznej i różnice w poglądach politycznych z wujem skłaniają go do wyjazdu z Newark, aby walczyć na terenie Europy; Azhy Robertson ("Historia małżeńska") jako 10-letni Philip Levin, najmłodsze dziecko Levinów, który jest bardzo ciekawy świata i martwi się, że wszystko wokół niego ulega zmianie oraz Caleb Malis ("Blood Widow") jako Sandy Levin, artystycznie uzdolniony, nastoletni syn Levinów, który buntuje się przeciwko rodzicom i jest coraz bardziej zafascynowany postacią Lindbergha. 

John Turturro ("Długa noc") pojawi się w miniserialu jako rabin Lionel Bengelsdorf, polityczny konserwatysta, który niedawno przeprowadził się z Charleston w Karolinie Południowej i wykorzystuje nadarzającą się okazję, by objąć prominentne stanowisko w przyszłym rządzie Lindbergha.

Sześcioodcinkowy miniserial zadebiutuje w HBO i HBO GO 17 marca. Pierwszy odcinek zostanie dodany do serwisu HBO GO nad ranem, równolegle z amerykańską premierą. Na antenie HBO emisja pierwszego odcinka odbędzie się o godzinie 3.00, natomiast powtórka zaplanowana została tego samego dnia na godzinę 20.10.

Więcej o: