Wyciekły zdjęcia z planu 2. sezonu "Wiedźmina". Przyłapali serialowe elfy

Netflix kręci już pracowicie drugi sezon "Wiedźmina" w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie jest tak duże, że wokół planu kręci się wielu oddanych fanów. W ten sposób do siecie trafiły zdjęcia, na których widać statystów ucharakteryzowanych na elfy.
Zobacz wideo

Prace na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" zaczęły się na początku lutego. Poświęcony śledzeniu postępów w produkcji serwis Redanian Intelligence donosi, że Henry Cavill i Freya Allen właśnie ćwiczą z nowymi kaskaderami, a Anya Chalotra kręci zdjęcia w plenerze pod Londynem. Tymczasem wysłannicy strony wyśledzili na planie w Dorking elfy.

Czytaj też: Henry Cavill żartuje na planie "Wiedźmina" i pokazuje "ważnego aktora". "Dlaczego nie ma Oscara dla najlepszego konia?"

"Wiedźmin". Wyciekły zdjęcia z planu

Od jakiegoś czasu wiadomo, że w drugim sezonie serialu Netfliksa pojawi się postać czarodziejki Franceski Findabair. Jest elfem, a Andrzej Sapkowski opisał ją jako "najpiękniejszą kobietę na świecie". Francesca będzie przewodzić grupie elfów pod rozkazami króla Filavandrela, którego gra Tom Canton. Jego postać pojawiła się już w pierwszym sezonie - koczował w Dolinie Kwiatów.

Nazwisko aktorki, która we Franceskę się wcieli ciągle pozostaje tajemnicą, niemniej Redanian Intelligence donosi, że ta postać pojawia się w scenach, które kręcono w Dorking. Doniesienia mówią też o nowej postaci, wprowadzonej na potrzeby serialu. Pojawić ma się Gary, który jest bratem Franceski. "Szpiedzy" wnioskują, że udało się im sfotografować elfy z ich drużyny:

Plan 'Wiedźmina' w DorkingPlan 'Wiedźmina' w Dorking fot. redanianintelligence.com

Prawdopodobnie brali udział w zdjęciach z Anyą Chalotrą - aktorka była widziana na planie w tym tygodniu. Redanian dotarł też do zdjęć jednej ze statystek, która gra elfkę. Specjalnie wymazano jej twarz:

Plan 'Wiedźmina' w DorkingPlan 'Wiedźmina' w Dorking fot. redanianintelligence.com

Widać, że charakteryzacja jest całkiem staranna:

Plan 'Wiedźmina' w DorkingPlan 'Wiedźmina' w Dorking fot. redanianintelligence.com

Wszystkie zdjęcia znajdziecie w poniższym tekście:

Projektowaniem kostiumów zajęła się Lucinda Wright.

Czytaj też: Zagrał w "Wiedźminie". Marcin Czarnik: Propozycja przyszła, gdy wspinałem się w ogromnym śniegu pod Mont Blanc

"Wiedźmin". Co wiemy o drugim sezonie?

Prace na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" zaczęły się na początku lutego. Ekipa aktualnie kręci w Wielkiej Brytanii, ma też zawędrować do Europy Wschodniej. Zakończenie zdjęć zaplanowano na koniec sierpnia, premiera przewidziana została na bliżej nieokreślony moment w 2021 roku. Wiemy też, że zmienili się reżyserzy, a do ekipy dołączyło na pewno czterech nowych aktorów. Znany z roli Tormunda w "Grze o tron" Kristofer Hivju wcieli się w Nivellena, 14-letnia Carmel Laniado zagra Violet, a Paul Bullion i Yasen Atour zagrają wiedźminów Coena i Lamberta. Ciągle czekamy w napięciu na informację, czy Mark Hamill zgodzi się zagrać mentora Geralta, Vesemira.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>