Twórcy "Gry o tron" szykują komedię dla Netfliksa. W roli głównej Sandra Oh

Po tym, jak okazało się, że D.B. Weiss i David Benioff jednak nie będą pracować przy nowych odsłonach "Gwiezdnych wojen", panowie skupili się na produkcjach zleconych im przez Netfliksa. Jak podał serwis Variety, na pierwszy ogień pójdzie sześcioodcinkowy serial "The Chair".

W sierpniu informowaliśmy o tym, że David Benioff i D.B. Weiss pakują walizki i przenoszą działalność z HBO do Netfliksa. Duet, który dał światu ekranizację "Gry o tron", zabiera swoje talenty do streamingowego giganta po zawarciu umowy dającej mu wyłączność na dystrybucję wszystkich produkcji Benioffa i Weissa w nadchodzących latach. Panowie przygarnęli za to całkiem sympatyczną kwotę w postaci 200 milionów dolarów. Portal Variety dowiedział się o pierwszym owocu współpracy na linii twórcy "GoT"-Netflix.

Zobacz też: Krytykowani twórcy "Gry o tron" jednak nie będą kręcić nowych "Gwiezdnych wojen" >>

"The Chair". Sandra Oh zagra u Weissa i państwa Benioff

Sześcioodcinkowy serial "The Chair" ma się skupić wokół dyrektorki wydziału filologii angielskiej, w którą wcieli się Sandra Oh. Aktorka jest najbardziej znana z roli Cristiny Yang w "Chirurgach", ostatnio z kolei pokazała wielki kunszt aktorski w produkcji BBC "Killing Eve" - za rolę tytułowej agentki Eve Polastri Oh otrzymała Złotego Globa 2019 w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. Jak podaje Variety, w "The Chair" niesprecyzowaną jeszcze postać zagra Jay Duplass.

Autorką scenariusza do "The Chair" jest Amanda Peet, amerykańska aktorka, która prywatnie jest żoną Davida Benioffa. Jej mąż wraz ze swoim stałym współpracownikiem D.B. Weissem oraz z Berniem Caulfieldem objął stanowisko producenta wykonawczego. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Zobacz też: "Gra o tron". Twórcy serialu w końcu skomentowali jakiś błąd z finałowego sezonu. Konkretnie - wpadkę z kubkiem >>

Więcej o: