Przecieki z planu "Wiedźmina". Przyłapali Yennefer z królem elfów

Do sieci trafiły nowe zdjęcia z planu drugiego sezonu "Wiedźmina". Udało się na nich całkiem dokładnie uchwycić nowe kostiumy elfów i czarodziejkę Yennefer - widać, że praca na planie wre!
Zobacz wideo

Netflix kilka dni temu oficjalnie potwierdził rozpoczęcie prac nad nowym sezonem "Wiedźmina" i przedstawił nowych członków ekipy - w tym odtwórczynię roli "najpiękniejszej kobiety świata". Elficką czarodziejkę Franceskę gra młoda Mecia Samson, która jest świeżo upieczoną absolwentką szkoły aktorskiej. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, młoda aktorka kręci sceny w Dorking. I stamtąd pochodzą nowe zdjęcia z planu, które właśnie trafiły do sieci.

Czytaj też: Netflix przedstawia nowych aktorów "Wiedźmina". Wiadomo, kto zagra najpiękniejszą kobietę świata

Zdjęcia z planu "Wiedźmina". Widać Yennefer i dużo elfów

Najpiękniejsza kobieta świata, jak to opisał Andrzej Sapkowski, to Francesa Findabair - jest elfką i potężną czarodziejką. Będzie przewodzić grupie elfów pod rozkazami króla Filavandrela, którego gra Tom Canton. Jego postać pojawiła się już w pierwszym sezonie - koczował w Dolinie Kwiatów, gdzie spotkał się z Geraltem i Jaskrem. W drugim sezonie ta postać będzie bardziej obecna i zobaczymy ją w nowym, bardziej luksusowym wydaniu. Na Twitterze PalaceProud widać Toma Cantona w pełnej charakteryzacji:

W tych samych ujęciach pojawiła się także Anya Chalotra, która gra czarodziejkę Yennefer. Widać ją w rogu fotografii z niebieskim namiotem - obok serialowej Fringilli:

Szpiegom z Redanian Intelligence udało się też sfotografować więcej kostiumów drugoplanowych postaci. Trzeba przyznać, że nawet na zdjęciach kiepskiej jakości plan zdjęciowy wygląda bardzo zachęcająco:

"Wiedźmin". Co wiemy o drugim sezonie?

Potwierdziły się informacje o tym, że do obsady drugiego sezonu dołączą Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Wystąpią także Agnes Bjorn ("Potwór") jako Vereena i Thue Ersted Rasmussen ("Szybcy i wściekli 9") jako Eskel. Zagrają również Aisha Fabienne Ross ("Dziewczyna z portretu") w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Zwłaszcza to ostatnia rola jest ciekawa, bo Andrzej Sapkowski opisał ją w swoich książkach dosłownie jako "najpiękniejszą kobietę świata".

 

Znamy także nazwiska reżyserów drugiego sezonu "Wiedźmina". Za poszczególne odcinki będą opowiedzialni kolejno: Stephen Surjik ("Umbrella Academy") - on nakręci dwa pierwsze, Sarah O’Gorman ("Przeklęta") wyreżyseruje trzeci i czwarty odcinek, za piąty i ósmy będzie ręczyć Ed Bazalgette ("Upadek królestwa"), a odcinków szóstego i siódmego pilnować będzie Geeta V. Patel ("Meet The Patels").

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>