TVN wykorzystał w nowym spocie piosenkę Kabaretu Starszych Panów. Reakcje? "Kurcze, zawiodłam się"

TVN przy okazji prezentacji wiosennej ramówki pokazał nowy sezonowy spot wizerunkowy ze swoimi gwiazdami. W komentarzach widać, że tym razem pomysł nie znalazł zrozumienia wśród odbiorców. Większość nie doceniła uroku piosenki Jeremiego Przybory, bo komentarze są utrzymane w takim tonie - "Nie no, dziwne jakieś. Na pewno ktoś miał pomysł i jest kreatywny, ale no nie wiem... Ciężko dotrwać do końca".
Zobacz wideo

TVN czuje wiosnę. Stacja zdradziła, jakie produkcje przyszykowała dla widzów na nowy sezon. Premierę miał też spot wizerunkowy, w którym udział wzięły największe gwiazdy. Pojawiła się więc obowiązkowo Magda Gessler, nie zabrakło Huberta Urbańskiego czy Kuby Wojewódzkiego.

Nowy spot TVN nie przekonał widzów

W tym roku dziennikarze i aktorzy śpiewają widzom utwór "Bez Ciebie" Kabaretu Starszych Panów. Słowa napisał Jeremi Przybora - wybitny literat i legenda polskiej kultury popularnej, autor tak kultowych piosenek jak "W czasie deszczu dzieci się nudzą", "Addio pomidory" czy "Bo we mnie jest seks".

W spocie recytację klasycznego utworu zaczyna Urbański słowami - "Bez Ciebie jestem tak smutny jak kondukt w deszczu pod wiatr". Kuba Wojewódzki śpiewa z kolei "Bez Ciebie jestem za krótki na długą drogę przez świat", a Magda Gessler recytuje -"Bez Ciebie jestem niepełna jak czegoś ćwierć albo pół". Naszym zdaniem wyszło naprawdę uroczo: 

 

Ale w komentarzach nie widać zachwytu. Ewidentnie piosenka nie jest tak znana, jak wydawało się twórcom, bo pojawił się głos: "Wszystko super, ale ja dałabym tam jakąś fajną piosenkę. Bo to recytowanie nie bardzo". Jeden z pierwszych komentarzy wyraża niezrozumienie koncepcji artystycznej -"Nie no, dziwne jakieś. Na pewno ktoś miał pomysł i jest kreatywny, ale no nie wiem... Ciężko dotrwać do końca". Dalej czytamy: "Strasznie dziwny.... I słaby ten spot". Ktoś dopytuje - "Kiedy wrócą stare czasy ramówek?".

Inni zauważają, że koncepcja była dobra, ale po drodze "coś nie wyszło". Pojawiają się opinie: "pomysł był świetny, oprawa muzyczna jest bardzo dobra, większość ekipy dobrze zagrała, ale coś się nie klei, więc wyszło tak sobie", "kolory śliczne, scenografia super, ale spot mnie jakoś nie przekonuje. Mam nadzieję, że zaszalejecie na jesiennej ramówce", , "Graficznie bardzo piękny. Co do piosenki to nie mój klimat, ale to zawsze coś nowego. I tak gratulacje", "Dobre, dziwne ale zapamiętywalne". Ktoś też uważa, że spot jest "trochę smutny".

Na szczęście są też zadowoleni widzowie - "Nareszcie coś z charakterem i ukłonem w stronę polskiej kultury", "Mi się bardzo podoba spot," a także krótki komunikat "super". A tak Wiesław Michnikowski śpiewał "Bez Ciebie" w Kabarecie Starszych Panów:

 

Szkoda, że tak wiele osób nie doceniło nowego wykonania tej uroczej piosenki. Ale może to dobra okazja, żeby pokazać Kabaret Starszych Panów osobom, które są za młode, żeby pamiętać go z telewizji?

Więcej o: