Od kilku sezonów TVN najpierw pokazuje niektóre swoje produkcje w internecie, a dopiero potem trafiają one na antenę głównej stacji. Piotr Korycki, prezes TVN Discovery Polska, tłumaczył na konferencji prasowej, prezentującej wiosenną ramówkę:
Stare określenie TV to dla nas obecnie total viewing, czyli pełne dotarcie z contentem na wszystkich możliwych platformach: na player.pl, urządzeniach mobilnych, komputerach, w dowolny sposób.
Po bardziej lub mniej udanych adaptacjach telenowel ("BrzydUla", "Majka", "Prosto w serce"), serialach gatunkowych (prawniczym "Prawo Agaty" czy medycznym "Diagnoza") oraz romansie z serialem kostiumowym (niezbyt dobrze przyjętym przez widzów "Belle Epoque" z 2017 roku), od pewnego czasu TVN coraz chętniej stawia na kryminały. I chętnie wykorzystuje to, co stworzyli najpopularniejsi pisarze historii o zbrodniach.
W TVN od 4 kwietnia będzie można oglądać serial "Chyłka: Kasacja", z Magdaleną Cielecką w roli głównej. To jest druga odsłona opowieści o pani prokurator, stworzonej przez Remigiusza Mroza. Mróz co chwilę wydaje nowy tytuł (jego szybkość pisania jest już legendarna), jest także najlepiej zarabiającym polskim pisarzem 2019 roku (ranking "Wprost").
Chyłka: Kasacja TVN
Nic więc dziwnego, że na player.pl już za chwilę debiutuje część trzecia: "Chyłka: Rewizja" - w końcu historia tej bohaterki była w zeszłym roku najchętniej oglądaną produkcją w player.pl pod względem średniej liczby odsłon na jeden odcinek.
W trzeciej serii, po zwolnieniu z kancelarii Żelazny & McVay, pani mecenas musi zmierzyć się z nowymi problemami, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Przez przypadek zostaje zaangażowana w sprawę podwójnego morderstwa. Jej klient - Rom Bukano - po stracie żony i córki ma otrzymać pokaźną sumę od towarzystwa ubezpieczeniowego. W międzyczasie staje się jednak głównym podejrzanym w sprawie.
Do obsady znanej z dwóch pierwszych sezonów (Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Ireneusz Czop, Piotr Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jakub Gierszał, Olga Bołądź), dołączą Wojciech Zieliński, Antoni Pawlicki, Sylwia Juszczak, Mariusz Bonaszewski i Małgorzata Klara.
Także druga nowość jest adaptacją polskiego kryminału. "Szadź" to książka Igora Brejdyganta, której główną bohaterką jest komisarz Agnieszka Polkowska. Sam pisarz pracował także nad scenariuszem produkcji.
W serialu zagrała ją Agnieszka Popławska. Tu od początku wiadomo, kto jest mordercą (w tej roli Maciej Stuhr) - zagadką są motywy jego działania. Akcja siedmioodcinkowego thrillera z wątkiem kryminalnym w tle rozgrywa się w Opolu i kolejne epizody odkrywają część prawdy o tym, co łączy Polkowską z religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary.
W tym sezonie player.pl szykuje jeszcze dwie produkcje własne, obie kryminalne. Pierwsza to historia z tajemnicą w tle o zaginięciu całej rodziny, druga to serial na podstawie bestsellerów Katarzyny Bondy. Jak informuje naekranie.pl, ta ostatnia ma być adaptacją "Lampionów" - trzeciej z serii czterech książek o profilerce Saszy Załuskiej.
Ci, którzy nadal chętnie wybierają telewizję tradycyjną, będą mogli śledzić odcinki "Kodu genetycznego" i "Motywu". Przy scenariuszach obu produkcji pracowała Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, która ma na koncie także m.in. "39 i pół tygodnia", "Pułapkę" czy "Przepis na życie".
Kod genetyczny TVN
"Kod genetyczny" to serial obyczajowy z wątkiem kryminalnym, w którym tajemniczy wypadek stawia przeciwko sobie najbliższe osoby - ojca i syna. Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński (Adam Woronowicz), wybitny genetyk, pracownik Instytutu Badań Kryminalnych, który po śmierci żony związał się z dużo młodszą, piękną Izą Berger (Karolina Gruszka). Jego syn Piotr (Maciej Musiałowski) nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje zasadniczego ojca, a poza tym wdaje się w romans z Izą. Premiera 2 marca.
W "Motywie" fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Scenarzyści chcą pokazać, że każdy jest zdolny do zła, potrzebny jest tylko motyw.
Kiedy w gdańskiej restauracji dochodzi do strzelaniny, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) i jej mąż Marcin (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia padają na pracującą w ich restauracji Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska). "Czarna" nie przyznaje się do winy; sugeruje także, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa. Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czarnecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Pierwszy odcinek "Motywu" TVN pokaże 3 marca.