"Wiedźmin". Czy w obsadzie drugiego sezonu pojawią się polscy aktorzy? Tomasz Bagiński komentuje

Wiemy coraz więcej na temat tego, kto pojawi się w kolejnej odsłonie "Wiedźmina" na Netfliksie. Część fanów zaniepokoiło jednakże to, że wśród ogłoszonej dotychczas obsady nie znalazło się ani jedno polskie nazwisko. Tomasz Bagiński skomentował tę sprawę dla Onetu.
Zobacz wideo

W pierwszym sezonie "Wiedźmina" obok zagranicznych aktorów pojawili się Maciej Musiał jako sir Laszlo oraz Marcin Czarnik w roli maga, który miał zamiar zabić Yennefer. W pracach na planie wziął też udział polski kaskader, Tomasz Krzemieniecki - wcielił się on w Vyra, należącego do bandy Renfri. Czy w kolejnej odsłonie również znajdzie się miejsce dla naszych rodaków? Choć na razie niewiele na to wskazuje, iskierkę nadziei zapalił Tomasz Bagiński w rozmowie z Onetem.

Zobacz też: Zagrał w "Wiedźminie". Marcin Czarnik: Propozycja przyszła, gdy wspinałem się w ogromnym śniegu pod Mont Blanc >>

Tomasz Bagiński: To jest dopiero pierwsze ogłoszenie

Jak przypomina Onet, w grudniu Bagiński powiedział PAP Life, że twórcy "Wiedźmina" nie wykluczają zaangażowania do projektu więcej osób z Polski. - Sprawdzamy różne opcje. Może Polacy zagrają - oznajmił wtedy producent. Teraz, tuż po pierwszym ogłoszeniu nowej obsady, Bagiński zapowiedział:

To jest dopiero pierwsze ogłoszenie. Jest przecież więcej ról w drugim sezonie. Ale niestety żadnych nazwisk, ani nawet narodowości, ponad to, co zostało już ogłoszone nie mogę podawać.

"Wiedźmin". Sezon drugi przedstawi wielu nowych bohaterów

Niedawno potwierdziły informacje o tym, że do obsady drugiego sezonu dołączą Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Wystąpią także Agnes Bjorn ("Potwór") jako Vereena i Thue Ersted Rasmussen ("Szybcy i wściekli 9") jako Eskel. Zagrają również Aisha Fabienne Ross ("Dziewczyna z portretu") w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Zwłaszcza to ostatnia rola jest ciekawa, bo Andrzej Sapkowski opisał ją w swoich książkach dosłownie jako "najpiękniejszą kobietę świata".

 

Znamy także nazwiska reżyserów drugiego sezonu "Wiedźmina". Za poszczególne odcinki będą opowiedzialni kolejno: Stephen Surjik ("Umbrella Academy") - on nakręci dwa pierwsze, Sarah O’Gorman ("Przeklęta") wyreżyseruje trzeci i czwarty odcinek, za piąty i ósmy będzie ręczyć Ed Bazalgette ("Upadek królestwa"), a odcinków szóstego i siódmego pilnować będzie Geeta V. Patel ("Meet The Patels").

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: