"The Eddy". Netflix pokazał zwiastun serialu z Joanną Kulig. Premiera 8 maja

Netflix pokazał plakat i zapowiedź pierwszego serialu Damiena Chazelle'a - "The Eddy", który zadebiutuje na platformie już 8 maja. W jednej z głównych ról występuje Joanna Kulig.
Zobacz wideo The Eddy - zwiastun serialu Netfliksa z Joanną Kulig

Premiera materiałów zbiegła się w czasie z pierwszym oficjalnym pokazem serialu w obecności twórców i obsady (m.in. Joanny Kulig, Andrégo Hollanda, Amandli Stenberg) podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 

"The Eddy" - Joanna Kulig gra i śpiewa

Za reżyserię "The Eddy" odpowiada m.in. nagrodzony Oscarem Damien Chazelle ("La La Land"), który wcześniej opowiadał historię rozgrywającą się w świecie muzyków jazzowych w doskonałym "Whiplash". Część odcinków reżyserują: laureat Emmy Alan Poul ("Opowieści z San Francisco"), Houda Benyamina ("W pogoni za marzeniami") i Laïla Marrakchi ("Le Bureau des Légendes"). 

"The Eddy" to ośmioodcinkowy oryginalny miniserial Netflix, którego akcja toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję (Joanna Kulig) - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku. Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira (Leïla Bekhti). A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych.

W serialu występują także Melissa George ("Terapia"), Adil Dehbi ("How I Became a Superhero"), Benjamin Biolay ("Ból"), Tchéky Karyo ("Zaginiony") oraz debiutujący na ekranie raper Sopico.

Przeplatana jazzowymi, dynamicznymi utworami fabuła serialu Netfliksa opowiada o muzyce, która może uzdrawiać, łączyć ludzi i przemieniać chaos w prawdziwe piękno. Serial powstał dzięki współpracy Alana Poula, Damiena Chazelle’a, laureata nagrody BAFTA Jacka Thorne’a ("National Treasure") i sześciokrotnego zdobywcy Grammy, Glena Ballarda. Ballard skomponował utwory do serialu i stworzył zespół klubu The Eddy, w którego skład wchodzą prawdziwi muzycy - Randy Kerber, Ludovic Louis, Lada Obradovic, Jowee Omicil i Damian Nueva Cortes. W dniu premiery, 8 maja, wytwórnia Arista Records udostępni także oficjalną ścieżkę dźwiękową z oryginalnymi utworami z serialu. 

Więcej o: