Paweł Królikowski zdobył serca widzów jako Kusy z serialu TVP "Ranczo". Pamięć aktora uczcił Jacek Kurski

Smutna wiadomość o tym, że Paweł Królikowski nie żyje, położyła się cieniem na wczorajszą prezentację wiosennej ramówki TVP. Aktor przez wiele lat był gwiazdą serialu "Ranczo". Jego Kusy był kochany przez miliony widzów, śledzących losy bohaterów produkcji pokazywanej przez TVP1.

Podczas konferencji ramówkowej, na której TVP prezentowała ofertę programową, prezes TVP Jacek kurski wspomniał Pawła Królikowskiego, który od 2006 do 2016 roku u boku m.in. Ilony Ostrowskiej, Cezarego Żaka i Artura Barcisia grał w "Ranczu, jednym z najchętniej oglądanych seriali ostatnich lat.

Artur Barciś wspomina Pawła Królikowskiego: Najgorsza jest niepamięć, ale o niego się nie martwię. Zostawia po sobie przepiękny ślad >>

Jacek Kurski na ramówce TVP: Paweł Królikowski był człowiekiem, który nie miał wrogów

Kurski nawiązał też do niedawnych śmierci reżysera Jerzego Gruzy ("Czterdziestolatek", "Pierścień i róża") i muzyka Budki Suflera, Romualda Lipko. Prezes TVP powiedział ze sceny:

Dzisiaj dotarła do nas bardzo przykra wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego, wybitnego aktora, prezesa ZASP-u i człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, on kochał wszystkich. Ostatnio w ogóle jest taki czas, kiedy odchodzą wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wkrótce po nim wybitny człowiek - Jerzy Gruza. Bardzo proszę Państwa o to, abyśmy tych trzech wielkich ludzi kultury uczcili minutą ciszy.

Po słowach Kurskiego pamięć zmarłych artystów uczczono jeszcze występem Marcina Sójki.

Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego w wieku 58 lat. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Widzowie pokochali go dzięki roli Kusego w "Ranczu", ale równie dobrze radził sobie w produkcjach kryminalnych, grał w najpopularniejszych polskich serialach takich jak "Belfer" i "Pitbull".

W jednym z wywiadów wspominał, jak po wielu latach przerwy od grania w telewizji, trafił do obsady serialu "Ranczo":

Na Kusego wybrała mnie Ilona, moja serialowa Lucy. Przedstawili jej wielu 'konkurentów'. Wcześniej grałem z mężem Ilony, Jackiem Borcuchem. Może dlatego wskazała na mnie. Czemu przyklasnął producent. I musiał przyklasnąć reżyser.

Paweł Królikowski nie żyje. Kusy z "Rancza" i Rosłoń z "Pitbulla" - za te role go zapamiętamy >>

Bratem zmarłego aktora jest Rafał, także aktor ("Ciało", "Teraz albo nigdy", "Zemsta"). W 1988 roku Paweł Królikowski wziął ślub z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, znaną m.in. z roli Grażynki z "Klanu". Wspólnie zagrali w krótkometrażowym filmie wyreżyserowanym przez ich syna Antoniego, "Noc życia" z 2010 roku. Muzykę do tej produkcji napisał ich drugi syn Jan. Mają jeszcze trójkę innych dzieci: Ksawerego, Julię i Marcelinę.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna męża na Instagramie: "Pawku, najlepsza podroży mojego życia. W kontakcie" >>

Więcej o: