"Wiedźmin". Znamy odtwórcę roli Vesemira. To jednak nie będzie Mark Hamill

Netflix w końcu odkrył karty, jeśli chodzi o jedną z najbardziej wyczekiwanych na ekranie przez fanów "Wiedźmina" postaci. Choć wielokrotnie mówiło się, że w Vesemira może się wcielić Mark Hamill, twórcy podjęli inną decyzję. Mentora i przybranego ojca Geralta zagra duński aktor Kim Bodnia.
Zobacz wideo

Showrunnerka Lauren S. Hissrich napisała na Twitterze:

W połowie morderca, w połowie tata. Jestem niezmiernie podekscytowana, że mogę powitać Kima Bodnię na Kontynencie!

W oficjalnym komunikacie prasowym podkreśliła natomiast, że jest wielką fanką ról Bodni w serialach "Obsesja Eve" i "Most nad Sundem". - Nie mogę się doczekać tej siły, wytrwałości i ciepła, które Kim z pewnością da naszemu Vesemirowi. On jest integralną częścią nadchodzącego sezonu - mówiła Hissrich. Do tej pory krążyły informacje, że wcielenie się w Vesemira proponowano Michaelowi Keatonowi, Madsowi Mikkelsenowi (którego brat, Lars Mikkelsen gra w "Wiedźminie" Stregobora) i Markowi Hamillowi. Ten ostatni publicznie wyraził nawet chęć wzięcia udziału w projekcie. 

Zobacz też: "Wiedźmin". Mark Hamill zgłasza chęć wystąpienia w serialu. "Nie wiem, o co chodzi, ale powinienem tam zagrać" >>

"Wiedźmin". Kim Bodnia zagra Vesemira w serialu Netfliksa

Zarówno w książkach Andrzeja Sapkowskiego, jak i w grach studia CD Projekt RED, Vesemir to najstarszy i najbardziej doświadczony wiedźmin żyjący na Kontynencie. Należał do wiedźmińskiej starszyzny, która szkoliła kolejne pokolenia łowców potworów w warowni Kaer Morhen. Vesemir jako jedyny z nauczycieli przeżył atak fanatyków na twierdzę i od tamtej pory ze wszystkich sił starał się chronić i dać szansę na rozwój garstce młodych wiedźminów - wśród nich był właśnie Geralt. Mistrz Vesemir stał się dla Geralta nie tylko mentorem, ale i przybranym ojcem. W opowiadaniu "Głos rozsądku" ze zbioru "Ostatnie życzenie" Biały Wilk powiedział:

(...) Pytasz, kim jest Vesemir? Jest moim ojcem. Dlaczego spoglądasz na mnie ze zdumieniem? Co w tym dziwnego? Każdy ma jakiegoś ojca. Moim jest Vesemir. A że nie jest moim prawdziwym ojcem, cóż z tego? Prawdziwego nie znałem, matki też nie.

Kim Bodnia, który zmierzy się z zadaniem odegrania tej niezwykle istotnej postaci, zyskał szeroką rozpoznawalność dzięki jednej z głównych ról w duńsko-szwedzkim serialu kryminalnym "Most nad Sundem" - doczekał się on wersji amerykańskiej i francusko-brytyjskiej. Fani "Obsesji Eve", cieszącej się wielkim powodzeniem produkcji BBC America, doskonale znają aktora z roli rosyjskiego agenta Konstantina Vasilieva. Bodnia ma na koncie również sporo występów filmowych. W 1996 roku zagrał postać dilera Franka w filmie "Pusher", który był pierwszą duńską produkcją gangsterską i odniósł ogromny sukces w rodzimych kinach, przysparzając przy tym Bodni statusu gwiazdora. 

W polskiej ekranizacji "Wiedźmina" w Vesemira wcielił się Jerzy Nowak.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz też: Netflix przedstawia nowych aktorów "Wiedźmina". Wiadomo, kto zagra najpiękniejszą kobietę świata >>

Więcej o: