"Motyw" - nowy serial TVN. Małgorzata Kożuchowska i Agnieszka Grochowska w trójkącie

"Motyw" to serial, który 3 marca debiutuje na antenie TVN. W rolach głownych występują Małgorzata Kożuchowska (Luiza), Agnieszka Grochowska (Anna) i Michał Czarnecki. Bohaterki są jednak grane nie tylko przez te dwie aktorki.
Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek

W "Motywie", który wcześniej mogli już oglądać użytkownicy player.pl, fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Scenarzyści chcą pokazać, że każdy jest zdolny do zła, potrzebny jest tylko motyw.

"Motyw" - nowy serial TVN to dwie postaci i cztery aktorki

Kiedy w gdańskiej restauracji dochodzi do strzelaniny, Luiza Porębska (Kożuchowska) i jej mąż Marcin (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia padają na pracującą w ich restauracji Annę Czarnecką (Grochowska). "Czarna" nie przyznaje się do winy; sugeruje także, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa. Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Czarnecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum.

"Kod genetyczny". W nowym serialu TVN twórcy nie dają widzom nawet chwili oddechu [RECENZJA] >>

I właśnie w retrospekcjach z lat młodości w Luizę i "Czarną" wcielą się inne aktorki. 

Młodą Luizę gra Grażyna Sobocińska. Ta postać w młodości to dobrze wychowana, prawdomówna i niewinna prymuska. Pod wpływem "Czarnej" zmienia się - staje się pewniejsza siebie i po raz pierwszy sprzeciwia nadopiekuńczej matce. Ma młodszą siostrę Julkę, która wiecznie pakuje się w kłopoty.

MotywMotyw TVN

Dorosła Luiza, którą gra Kożuchowska, to była policjantka, właścicielka "Meduzy", która ludzi trzyma raczej na dystans. Nie jest też już taka krucha i niepewna siebie jak w młodości. To silna kobieta chociaż nadal nie poradziła sobie ze wszystkimi traumami przeszłości.

Anna w młodości (zagrała ją Agata Torkot) była wygadaną buntowniczką. To ostra, niezależna i błyskotliwa dziewczyna, która pochodzi z trudnego domu. Ma deficyt miłości i ciepła. Czuje się samotna, dopóki na jej drodze nie staje Luiza.

MotywMotyw TVN

Dorosła "Czarna" jest łagodniejsza niż przed laty. Twardzielka, ale też swobodny ptak. Nadal jest wyszczekana i ironiczna, ale ma w sobie wiele więcej empatii. Niedawno wróciła do Polski po latach emigracji. Kiedy znów pojawia się w życiu Luizy, chce dla niej odbudować przyjaźń, relacje. Jednak zamiast pomocy wprowadza chaos.

TVN idzie w kryminały. Na player.pl nowe seriale według Brejdyganta i Bondy >>

Marcina z czasów liceum zagrał Bartłomiej Kotschedoff. W obsadzie "Motywu" znaleźli się również m.in. Olga Bołądź, Magdalena Turczeniewicz, Magdalena Walach i Adam Ferency. Reżyserem produkcji jest Paweł Maślona (scenarzysta i reżyser filmu "Atak paniki", scenarzysta "Demona" Marcina Wrony).

Więcej o: