"The Eddy". Joanna Kulig: Myślę, że takiego serialu jeszcze nie było. To wielkie przeżycie

W maju na Netfliksie zadebiutuje ośmioodcinkowy serial "The Eddy", gdzie jedną z wiodących ról zagrała Joanna Kulig. Aktorka w rozmowie z serwisem Pudelek.pl opowiadała o pracy na planie w samych superlatywach i zdradziła, który z odcinków będzie jej "głównym".
Zobacz wideo

Joanna Kulig niedawno gościła na 70. edycji festiwalu Berlinale, gdzie przedpremierowo pokazano dwa odcinki "The Eddy". Aktorka powiedziała portalowi Pudelek.pl, że wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. - Wspaniale został odebrany w Zoo Palast, absolutnie pełna widownia - mówiła Kulig. Gwiazda "Zimnej wojny" uchyliła przy okazji rąbka tajemnicy na temat kształtu serialu.

Zobacz też: "The Eddy" miał premierę na Berlinale. Są pierwsze recenzje serialu Netfliksa z Joanną Kulig >>

"The Eddy". Joanna Kulig: Praca nad tym serialem to były dla mnie najlepsze studia jazzowe

Zapytana o szczegóły związane ze swoim najnowszym aktorskim zadaniem, Joanna Kulig powiedziała:

Jest to serial ośmioodcinkowy, bardzo ciekawy - to dramat muzyczny i kryminalny. (...) Każdy odcinek opowiada historię innego muzyka jazzowego. Muzycy wcielali się więc w różne postacie aktorskie, a nie byli profesjonalnymi aktorami. Moim odcinkiem głównym będzie odcinek piąty.

Aktorka podzieliła się również wrażeniami dotyczącymi muzycznej strony "The Eddy". Jak ujawniła, w serialu usłyszymy 14 piosenek w jej wykonaniu, z czego dwie w języku francuskim. Kulig podkreśliła również, że bardzo istotnym doświadczeniem była dla niej współpraca z reżyserem Damienem Chazelle ("Whiplash", "La La Land"):

Zetknięcie się z Damienem Chazelle było wielkim przeżyciem dla mnie. To było spełnienie marzeń i ten serial, bycie z tymi ludźmi, to były dla mnie najlepsze studia jazzowe.

Joanna Kulig zasłynęła na świecie ze swojego wyjątkowego wokalu dzięki głównej roli w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Wystąpiła tam jako wokalistka Zula i brawurowo wykonała kilka utworów, w tym niezapomniane "Dwa serduszka".

 

"The Eddy". O czym opowie serial Netfliksa?

Akcja "The Eddy" toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję (Joanna Kulig) - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku. Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira (Leïla Bekhti). A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych.

"The Eddy" pojawi się na Netfliksie 8 maja.

Więcej o: