Powstaje polska wersja "Przyjaciół". Trwają prace nad serialem "Rekiny Warszawy"

Choć "Przyjaciele" skończyli się 16 lat temu, nadal bawią i inspirują widzów na całym świecie. Wśród tychże widzów jest grupa polskich aktorów, którzy postanowili stworzyć serial na wzór słynnego sitcomu. Produkcja otrzymała tytuł "Rekiny Warszawy".

Ekipa stojąca za "Rekinami Warszawy" to świeże nazwiska: Agnieszka Wrona, Piotr Zwolski, Agnieszka Brzezińska, Sebastian Przybylski, Monika Śniegucka i Jakub Sporek. Wszyscy są znajomymi nie tylko w pracy, ale też prywatnie. Projekt serialu komediowego o życiu współczesnych 30-latków narodził się w głowie Moniki Śnieguckiej, która niedługo potem poznała Agnieszkę Wronę. Druga z aktorek podzieliła się w programie "Dzień dobry TVN" tłem powstania sześcioosobowej ekipy:

Poznałyśmy się z Moniką na planie, bo obie grałyśmy prostytutki. Tak nam się super rozmawiało, ze postanowiłyśmy dalej kontynuować tę znajomość. Spotykałyśmy się i rozmawiałyśmy. Później powstał pomysł projektu i każda ściągnęła swoich znajomych. Spotkaliśmy się wszyscy razem i od tamtej pory nasze więzy się zacieśniają.

Nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących samych "Rekinów". Jak powiedział Jakub Sporek, jeden z twórców i członek obsady, prace nad realizacją serialu są w toku.

Szacujemy, że efekty będzie można obejrzeć około wakacji. Mamy już tak zwaną surówkę, scenariusz i roboczo nakręconych kilka odcinków. Mocno nad tym pracujemy

- powiedział aktor. W produkcji oprócz "głównej szóstki" mają zagrać również m.in. Lea Oleksiak ("Na sygnale"), Mateusz Dackiewicz, Daria Brudnias i Sebastian Dudała. 

"Przyjaciele" powrócą po latach

Niedawno ogłoszono, że oryginalni "Przyjaciele" jeszcze raz pokażą się razem na ekranie. Nie będzie to jednak powrót do regularnych odcinków serialu. Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Jennifer Aniston nakręcą dla HBO Max godzinny program specjalny, w którym spotkają się na starym planie "Przyjaciół" z twórcami serialu - Marthą Kauffman i Davidem Crane'em - żeby powspominać stare czasy.

Zobacz więcej: "Przyjaciele" wracają! Obsada potwierdza: "To się dzieje" >>

Więcej o: