Netflix ukrywa przed nami sporo kategorii. Poznajcie kody, które pomogą wam znaleźć je wszystkie

Netflix oferuje subskrybentom wybór kilku tysięcy filmów i seriali, które są pogrupowane w wiele ciekawych kategorii. Jeżeli lubicie konkrety, ale nie możecie ich odszukać na platformie, z pomocą przychodzą użytkownicy Reddita - oni mają na to kody.
Zobacz wideo

Na Netfliksie jest do obejrzenia blisko 4 tys. filmów i seriali - czasami może już brakować pomysłu, na co jeszcze rzucić okiem. Jeżeli potrzebujecie sugestii, co warto sprawdzić w przepastnych zbiorach platformy, użytkownicy Reddita znaleźli dla was coś specjalnego. Netflix sam podzielił bowiem swoje propozycje na wiele konkretnych kategorii - aby je odnaleźć, trzeba się posłużyć specjalnymi kodami.

Zobacz też: Netflix na marzec 2020. Platforma dorzuca kolejne nowości - będą m.in. "Kler" i "Proceder" >>

Netflix i skrywane kategorie. Jak do nich dotrzeć?

Użytkownicy Netfliksa w USA odkryli, że Netflix przygotował aż 20 niewidocznych na stronie głównej kategorii. Są wśród nich m.in. kultowe filmy, filmy niezależne, anime i dokumenty. Na tym jednak nie koniec, bo każda z 20 kategorii ma co najmniej kilka podkategorii - i przykładowo pod hasłem "dokumenty" znajdziemy działy: biograficzny, kryminalny, międzynarodowy, historyczny, militarny, sportowe, muzyczne, podróżniczy, polityczny, religijny, przyrodniczy i społeczno-kulturowy. Imponujące, prawda?

Możemy się również doszukać kilku mocno zawężonych terminów, np. horrory oceaniczne, filmy z Nowej Zelandii, filmy arthouse'owe czy filmy o baseballu. Dla każdego coś miłego.

Aby móc skorzystać z ukrytych kategorii, wystarczy do adresu URL www.netflix.com/browse/genre/ dopisać odpowiedni numer z obrazka, który zamieszczamy poniżej. Przykładowo, jeśli macie ochotę na filmy o baseballu, adres, który powinien się znaleźć w waszej przeglądarce to www.netflix.com/browse/genre/12339. Z kodów da się skorzystać także w aplikacji mobilnej - tutaj należy wpisać odpowiedni numer kategorii w wyszukiwarkę Netfliksa.

embed
Więcej o: