Netflix stworzy nowy serial oryginalny w całości wyprodukowany w Polsce. "Sexify" skupi się na trzech studentkach - Natalii, Paulinie i Monice. Ich wspólny projekt "ma być rewolucją w życiu erotycznym". Nie bez powodu mówi się, że to polska odpowiedź na "Sex Education".
Czytaj też: "Nastoletnia Maria Stewart" i "Śluby panieńskie". Netflix usuwa filmy i seriale - lista na marzec 2020
O czym będzie nowy serial? Netflix nęci - "Natalia, Paulina i Monika biorą udział w prestiżowym konkursie studenckim na najlepszy start-up. Ich nowatorski projekt - Sexify - ma być rewolucją w życiu erotycznym. W imię nauki i wygranej muszą teraz dogłębnie studiować tajniki świata seksu, przy okazji coraz lepiej poznając siebie same. Sexify to pełna humoru i prowokacji opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności". Serial będzie miał osiem odcinków, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.
Kim są główne bohaterki? Natalia to 23-letnia studentka informatyki. Pochodzi z małego miasta. Jej największe marzenie to wygrana w konkursie - jest zdeterminowana i zrobi wszystko, aby osiągnąć sukces. Zagra ją debiutująca w głównej roli w serialu Aleksandra Skraba.
Paulina przyjaźni się z Natalią od czasów liceum. Studiuje chemię. Dołącza do projektu w nadziei, że dowie się czegoś, co pomoże naprawić jej siedmioletni związek, w którym chemii zdecydowanie brakuje. Zagrała ją znana z takich produkcji jak "Pan T.", "Wszystko dla mojej matki" czy "Wołyń" Maria Sobocińska.
Czytaj też: Netflix ukrywa przed nami sporo kategorii. Poznajcie kody, które pomogą wam znaleźć je wszystkie
Trzecią muszkieterką jest Monika. To znajoma Natalii z akademika. Teoretycznie również koleżanka ze studiów, ale zazwyczaj znajduje sobie ciekawsze zajęcia niż te na sali wykładowej. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zespole pełni rolę ekspertki od seksu. Wcieliła się w nią Sandra Drzymalska, którą widzieliśmy w filmach "Powrót" i "Psy 3. W imię zasad".
Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska stworzyli wspólnie scenariusz do serialu, który także wspólnie wyreżyserują. Wspiera ich w tym Akson Studio, które na rynek wypuściło tak głośne produkcje jak ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki", a także jego "Katyń", "Tatarak" oraz "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Ze studiem współpracowali także Jan Komasa i Jerzy Skolimowski. To ta firma stoi także za sukcesem tak różnorodnych seriali jak "Hotel 52", "Magda M.", "Oficer", "Oficerowie", "Przyjaciółki", "Rodzina zastępcza", "Czas honoru" czy "Belle Epoque".