Walt Disney Company usunęła informację o letnim wejściu Disney+ do Polski

Zaraz po tym, jak gruchnęła wieść o wprowadzeniu Disney+ do Polski latem 2020 roku, podana przez Walt Disney Company informacja zniknęła ze strony internetowej.
Zobacz wideo Co w ofercie Disney+? Sama zapowiedź trwa prawie 3,5 godziny!

6 marca na stronie Walt Disney Company pojawiła się informacja, jakoby Polska była w gronie krajów, w których latem 2020 roku zostanie uruchomiona platforma Disney+. Informacją wraz ze zrzutem ekranu podzielił się m.in. facebookowy fanpage Łysy z Marvela:

Zaledwie godzinę później Polska zniknęła z tekstu oświadczenia.

Wygląda zatem na to, że serwis bez zmian wystartuje 24 marca w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Na lato mogą się natomiast nastawiać mieszkańcy Belgii, Portugalii i krajów skandynawskich. Jeśli chodzi o datę wprowadzenia Disney+ do Polski, wracamy do punktu wyjścia - nie ma informacji, kiedy do tego dojdzie.

Zobacz też: Disney+ i potyczki z rasizmem. Zamiast wycinania scen ze starszych animacji, jest ostrzeżenie dla oglądających >>

W ofercie Disney+ setki hitów, w tym "Simpsonowie"

Jak zapowiada The Walt Disney Company, od dniu startu platformy europejscy subskrybenci będą mogli wybierać spośród ponad 500 filmów, 350 seriali i 26 produkcji stworzonych specjalnie dla Disney+. Wśród seriali pojawią się m.in. wszystkie sezony "Simpsonów". Nadawana obecnie w telewizji 31. transza zostanie udostępniona w listopadzie. Będzie też klasyka Disney Channel, np. "Hannah Montana" i "Fineasz i Ferb", czy produkcje Lucasfilm, w tym bijący rekordy popularności serial "The Mandalorian" i wszystkie filmy z serii "Gwiezdne wojny".

Do dyspozycji będą klasyczne disneyowskie bajki, produkcje Pixara, dokumenty National Geographic, a także kinowe przeboje Marvela (i nie tylko). Fani przygód superbohaterów obejrzą ponad 30 filmów, m.in. "Avengers: Koniec gry", "Kapitan Marvel" i "Czarną Panterę", jak również 50 seriali, zarówno znanych i lubianych, jak i całkiem nowych. Miłośnicy uniwersum Marvela szczególnie wyczekują premiery "WandaVision" czy "Falcon & Winter Soldier". Na razie nie ma informacji, czy filmy Marvela znikną z biblioteki HBO GO, ale prawdopodobnie można się tego spodziewać.

The Walt Disney Company potwierdziła również stałą cenę subskrypcji Disney+. Za miesiąc użytkowania na ten moment trzeba będzie zapłacić 5,99 euro (około 26 złotych), czyli kwotę podobną do abonamentu HBO GO. 

Więcej o: