"Chuck Norris potrafi dzielić przez zero". Kultowy aktor skończył 80 lat

Chuck Norris walczył z Bruce'em Lee, był "Strażnikiem Teksasu", a do tego sześć razy został mistrzem świata w karate. Aktor stał się ikoną kina akcji, a jego wizerunek twardziela zainspirował powstanie niezliczonych żartów, które opowiadali sobie ludzie na całym świecie. Z okazji 80. urodzin aktora przypominamy te najlepsze.
Zobacz wideo

Chuck Norris jest nie tylko legendarnym aktorem kina akcji -  to także producent filmowy i telewizyjny, a do tego niekwestionowany mistrz sztuk walki. Dowody mówią same za siebie - sześć razy zdobył tytuł mistrza świata w karate. 

Chuck Norris - mistrz karate, który stał się aktorem

Gwiazda może pochwalić się też niebanalnym pochodzeniem - jego ojciec był członkiem plemienia Indian Czirokezów, zaś matka pochodziła z Irlandii i wyznawała baptyzm. Aktor do dziś jest znany ze swojej gorliwej wiary i konserwatywnych poglądów.

Chuck Noriss w tajniki sztuk walki został wtajemniczony w Korei. Jako żołnierz USA właśnie tam stacjonował. Norris trenował nie tylko karate - ma w swoim dossier także tangsudo. Jako jeden z nielicznych ludzi z Zachodu uzyskał ósmy dan w taekwondo. Kiedy wrócił do USA nie próżnował - założył swoje szkoły karate. Lekcje sztuk walki pobierali u niego tak sławni ludzie jak Priscilla Presley i Michael Landon. Jego uczniem był także Steve McQueen, który namówił go na aktorstwo. Panie McQueen - dziękujemy!

Chuck Noriss poznał Bruce'a Lee w 1968 roku - Noriss zdobył wtedy jedno ze swoich mistrzostw świata w karate. Panowie zaczęli się przyjaźnić i wspólnie trenować. W ten też sposób Chuck dostał rolę w "Drodze Smoka", dzięki czemu możemy podziwiać tę legendarną scenę pojedynku:

 

W latach 80. Norris zapuścił brodę i zagrał w swoim pierwszym naprawdę głośnym hicie - "Zaginiony w akcji". Film tak się widowni spodobał, że aktor wystąpił jeszcze w dwóch następnych częściach tej produkcji. Nie mniejszą popularnością cieszyła się seria "Delta Force", gdzie wcielił się w pułkownika McCoy'a. Jednak jego szczytowym dokonaniem był serial "Strażnik Teksasu". Poza tym, że zagrał Cordella Walkera, Norris pełnił także funkcję producenta wykonawczego. W Polsce w latach 90. produkcję emitowała stacja Polsat.

Polscy widzowie usłyszeli o nim jednak jeszcze w latach 80. - "Zaginiony w akcji" i "Delta Force" rozchodziły się wśród ludzi na kasetach VHS. TVP wyświetliła także "Drogę Smoka". Pierwszy film z Norrisem w roli głównej pojawił się w polskich kinach w 1988 roku - był to "Samotny wilk McQuade" nakręcony w 1983 roku. Aktor wystąpił też w reklamie Banku Zachodniego WBK.

 

"Chuck Norris potrafi dzielić przez zero"

Wszyscy wiemy, że Chuck Norris potrafi robić rzeczy nieosiągalne dla innych śmiertelników. "Tylko Chuck Norris potrafi wymienić film w aparacie cyfrowym", "Tylko Chuck Norris potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami" czy "Chuck Norris policzył do nieskończoności. Dwa razy". Pierwsze "fakty" o Chucku Norrisie powstały w roku 2005 jako reakcja na program satyryczny Conana O'Briena. Wymyślali je członkowie internetowej społeczności, więc są one równie nieskończone, co możliwości Chucka. W listopadzie 2007 roku ukazała się nawet książka Iana Spectora pt. "Prawda o Chucku Norrisie: 400 faktów o najwspanialszym człowieku na świecie". Autor zebrał w nich swoje ulubione fakty, jednak aktor nie był zachwycony publikacją. Wytoczył wydawnictwu proces z powodu żartów sprośnych i rasistowskich, a także za sugerowanie, że jest uwikłany w nielegalne interesy. Uznał, że wydawnictwo zawłaszczyło jego wizerunek dla własnych korzyści - ostatecznie pozew wycofał. Dlatego pozwolimy sobie przypomnieć kilka z najważniejszych "faktów":

 1. Chuck Norris nie śpi. On czeka.
 2. Chuck Norris regularnie oddaje krew do PCK. Tyle, że niekoniecznie swoją.
 3. Chuck Norris nie czyta książek. Patrzy na nie, aż wydobędzie z nich wszystkie informacje.
 4. Nie ma czegoś takiego jak ewolucja. Jest tylko lista stworzeń, którym Chuck pozwolił żyć.
 5. Za zarostem Chucka Norrisa nie ma brody. Jest kolejna pięść.
 6. Chuck Norris potrafi dzielić przez zero.
 7. Chuck Norris zna zakończenie "Niekończącej się opowieści".
 8. Tylko Chuck Norris może grać sędzią w FIFie.
 9. Co Chuck Norris zrobi, gdy napadnie go armia? Otoczy ją.
 10. Tylko Chuck Norris potrafi podrapać węża pod pachami.
 11. Dlaczego Chuck Norris nie słucha muzyki? Bo to muzyka słucha Chucka Norrisa!
 12. Dlaczego w roli głównej "Titanica" obsadzili DiCaprio? Bo Chuck Norris wszystkich by uratował.
 13. Chuck Norris poprosił o Big Maca w Burger Kingu. Dostał go.
 14. Gdy Chuck Norris spogląda w niebo, chmury pocą się ze strachu. Nazywamy to deszczem.
 15. Gdy Einstein myślał nad teorią względności, Chuck Norris podszedł do niego i powiedział "kwadrat".
 16. Chuck Norris potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi.
 17. Chuck Norris jest prawdziwym ojcem Lucka Skywalkera.
 18. Chuck Norris ściągnął internet na dyskietkę.
 19. Chuck Norris wstrzymał Słońce i kopnął Ziemię, a później poinformował o tym Kopernika.
 20. Windows 98 Chucka Norrisa się nie zawiesza.
Więcej o: