Joanna Kulig poszła na casting do serialu Netfliksa w ostatnich dniach ciąży. "Trzy godziny później zadzwonili, że dostałam rolę"

Joanna Kulig zagrała jedną z głownych ról w serialu "The Eddy", który Netflix pokaże w maju. Aktorka, która zdobyła dużą rozpoznawalność poza Polską dzięki roli w "Zimnej wojnie", opowiedziała w wywiadzie, że angaż dostała ekspresowo i nietypowo.
Zobacz wideo "The Eddy" - zwiastun serialu Damiena Chazelle'a z Joanną Kulig

Joanna Kulig udzieliła wywiadu magazynowi "Twój Styl". Aktorka wspomniała, że jej syn Jan urodził się tuż przed oscarową galą w 2019 roku, podczas której "Zimna wojna" była nominowana w trzech kategoriach do nagród. Tuż przed tym poznała reżysera "La La Land" Damiena Chazelle'a, zaangażowanego w produkcję Netfliksa:

Data jego przyjścia na świat była ustalona na 7 lutego, kilka dni wcześniej przyleciał z Paryża Damien Chazelle, reżyser "The Eddy". Zaproponował, żebym nagrała dwie piosenki i wysłała im pliki. Wahałam się, wolę śpiewać na żywo. Powiedziałam: jeśli nie będę w szpitalu, spotkajmy się. I faktycznie przyjechałam na przesłuchanie w ostatnich dniach ciąży, zaśpiewałam, trzy godziny później zadzwonili, że dostałam rolę.

Wkrótce polska aktorka zaczęła pracę na planie serialu i musiała podróżować między USA, Polską i Francją, a towarzyszył jej syn. Kulig wspomina, że gdy grała kolejne sceny, Janem opiekowała się babcia lub opiekunka, ale mimo doskonałej opieki zapewnionej synowi, aktorka miała poczucie winy, że spędza za mało czasu w domu. - Zauważyłam, że Francuzki łatwiej radzą sobie z poczuciem winy. We mnie rezonował kompleks matki Polki. Z jednej strony wiedziałam, że muszę mieć własną przestrzeń, ale z drugiej czułam wyrzuty sumienia, że proporcje: praca - życie prywatne, są złe. Pojawiło się dużo negatywnych uczuć - lęk, wściekłość, bunt wobec nowej sytuacji. One wydawały mi się spokojniejsze - mówi "Twojemu Stylowi". - Świadomość, że wszystkie przeżywamy podobny stres, trzymała mnie w pionie - dodaje.

"The Eddy" miał premierę na Berlinale. Są pierwsze recenzje serialu Netfliksa z Joanną Kulig >>

Joanna Kulig po serialu Netfliksa: Już nie chcę się tak rzucać

Po zakończeniu pracy na planie "The Eddy" aktorka postanowiła zwolnić tempo, spędzić więcej czasu z rodziną, co wiązało się z rezygnacją z kilku ciekawych zawodowych wyzwań. Kulig tłumaczy, że chociaż zdaje sobie sprawę, że niewielu aktorom przytrafiają się takie poważne propozycje i czasami trudniej odmówić, niż rzucić się w coś nowego, ona "już nie chce się tak rzucać":

Jestem szczęśliwa z powodu moich doświadczeń, dumna, że poradziłam sobie z ostatnim projektem, ale też zmęczona.

W serialu Netfliksa Joanna Kulig zagrała Maję, wokalistkę z Polski, mieszkającą w Paryżu i pozostającą w burzliwym związku z właścicielem klubu jazzowego. "The Eddy" to serial muzyczny, choć ważny jest też wątek kryminalny. Jak powiedziała wcześniej w wywiadzie, każdy odcinek jest poświęcony innemu muzykowi jazzowemu, a głównym odcinkiem Mai będzie piąty z ośmiu.

Więcej o: