10 najlepszych seriali Netfliksa, które powinno się zobaczyć. Czy wszystkie już znasz?

10 najlepszych seriali Netfliksa - sporządzenie takiego rankingu nie jest łatwe, a sam wybór dostępnych produkcji ogromny. Sprawdź, które seriale według widzów są najlepsze.

Ranking seriali Netflixa to bardzo trudne do ułożenia zestawienie. Pierwszym problemem jest szeroka oferta, którą platforma zachęca swoich obecnych i potencjalnych widzów do wykupienia abonamentu. Bardzo często pojawiają się nowości, przyczyniające się do zmiany publikowanego zestawienia.

Seriale Netflix: ranking - według popularności

Trudno również o jednoczesne porównanie ze sobą seriali komediowych, akcji, horrorów lub animowanych. Wydaje się, że najbardziej obiektywne jest oddanie głosu w ręce widzów tej popularnej platformy. Zestawienie seriali Netflixa można więc oprzeć na kryterium popularności - liczby odsłon, którą internetowa wypożyczalnia opublikowała dla lat 2018 - 2019. Znajdziemy w nich następującą kolejność seriali:

 1. Stranger Things (64 mln wyświetleń)
 2. The Umbrella Academy (45 mln wyświetleń)
 3. Dom z papieru (44 mln wyświetleń)
 4. Ty (40 mln wyświetleń)
 5. Sex Education (40 mln wyświetleń)
 6. Nasza Planeta (33 mln wyświetleń)
 7. Niewiarygodne (32 mln wyświetleń)
 8. Już nie żyjesz (30 mln wyświetleń)
 9. Jak nas widzą (25 mln wyświetleń)
 10. Szkoła dla elity (20 mln wyświetleń)
Zobacz wideo Brodka: Wszyscy mi mówią, że wyglądam jak dzieciaki ze Stranger Things

Skąd wśród seriali Netflixa, tak wyraźne prowadzenie "Stranger Things"? Kluczem do sukcesu i zajęcia pierwszego miejsca w rankingu popularności było umiejętne operowanie różnymi konwencjami. Klimat lat 80., zniknięcie chłopca, dziwne zdarzenia nękające prowincjonalne miasteczko - prawdopodobnie kilka grup wiekowych mogło odnaleźć w scenariuszu "Stranger Things" ciekawy wątek dla siebie. 

10 najlepszych seriali Netflixa. Które najczęściej pojawiają się w rankingach?

10 najlepszych seriali Netflixa? Znów pojawia się problem tego, jakie kryteria zastosować. Jeden z największych polskich serwisów filmowy - filmweb.pl, zaproponował ranking najlepszych seriali wyprodukowanych przez Netflixa. Za kryterium posłużyły oceny widzów, wystarczyło być zarejestrowanym na portalu, aby móc oddać swój głos. Lista przedstawia się następująco:

 1. Nasza planeta (2019)
 2. BoJack Horseman (2014- 2020)
 3. Narcos (2015 - 2017)
 4. House of Cards (2013  2018)
 5. Stranger Things (2016)
 6. Formuła 1: Jazda o życie (2019)
 7. Jak nas widzą (2019)
 8. Dark (2017)
 9. The Crown (2016 -)
 10. Chef's Table (2015)

Wśród 10 najlepszych seriali Netflixa w zestawieniu najwyższych ocen na filmweb.pl "Stranger Things" zajęło dopiero piąte miejsce, ale przegrało z prawdziwymi serialowymi majstersztykami. "House of Cards" to jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, który przebojem wdarł się do popkultury. Historia bezwzględnego, ale utalentowanego Francisa Underwooda, dokonującego osobistej zemsty na prezydencie, została doskonale odebrana przez widzów. Przyczyniła się do tego najwyższej próby gra aktorska, ale też niebanalny scenariusz. "Narcos" z kolei to już klasyka kina sensacyjnego, która zdobyła dużą widownię w wielu krajach.

Może nieco dziwić wysoka, bo druga pozycja "BoJack Horseman", ale przecież seriale animowane dla dorosłych także święciły triumfy w ostatnim czasie. Koń i aktor, celebryta w świecie, gdzie wszystko jest dozwolone, potrafił przykuć uwagę odbiorców, którzy mogą śledzić jego losy przez kilka sezonów. Pierwsze miejsce wreszcie, na którym uplasowała się "Nasza planeta''. To chyba znak czasów, że zwyciężył serial wyprodukowany z bardzo proekologicznego punktu widzenia. Historia rzadkich zwierząt śledzonych z ciekawych ujęć i tego, jak człowiek potrafi im zagrozić.  

Fajne seriale Netflixa - z przymrużeniem oka

Fajne seriale Netflixa, to propozycje z przymrużeniem oka. Na platformie możemy obejrzeć zarówno pełne żartobliwych scen seriale animowane, sitcomy, jak też obdarzone nieco bardziej subtelnym poczuciem humoru obrazy z gatunków komediowo-obyczajowych. Poza absolutnymi nowościami, można tutaj znaleźć niewątpliwe perełki z minionych lat takie, jak "Przyjaciele'' z Jennifer Aniston. 

Polecane seriale Netflixa - polski akcent

Polecane seriale Netflixa to również propozycje specjalnie dedykowane polskim widzom. Będą to między innymi:

 • Egzorcysta
 • Ultraviolet
 • Rojst

Wśród polecanych seriali Netflix ciekawie prezentuje się "Egzorcysta" Bartosza Walszka znanego między innymi z "Blok Ekipy". To kino dla tych, którym podoba się poczucie humoru twórcy znane z innych produkcji. W historii egzorcysty-samouka zauważyć można wiele nawiązań do polskiej rzeczywistości lub raczej jej wypaczeń. 

Nie można również zapomnieć, że sam Netflix wyprodukował jeden polski serial. "1983", opowiada alternatywną historię naszego kraju. Fabuła serialu została doceniona przez wielu widzów.

Więcej o: