Zofia Czerwińska wróciła na ekran. Polsat wyemitował ostatni występ aktorki rok po jej śmierci

Zofia Czerwińska, uwielbiana przez tysiące aktorka komediowa, która zmarła w marcu 2019 roku, była aktywna zawodowo do końca życia. Niedawno Polsat wyemitował premierowy odcinek "Świata według Kiepskich", gdzie Czerwińska zagrała swoją ostatnią rolę.
Zobacz wideo

21 marca na antenie Polsatu pokazano odcinek serialu "Świat według Kiepskich" zatytułowany "Duch Malinowskiej". Grany przez Andrzeja Grabowskiego Ferdynand Kiepski wspomina w nim Malinowską (w tej roli Zofia Czerwińska), wieloletnią sprzedawczynię w sklepie "U Stasia". Mieszkańcy ulicy Ćwiartki chcą postawić kres zakupoholizmowi, w który wpędza ich właściciel sklepu, i postanawiają wezwać na pomoc ducha nieodżałowanej Malinowskiej. Jak podaje portal Jastrząb Post, do nakręcenia ujęć z Czerwińską bynajmniej nie wykorzystano starych materiałów - aktorka pojawiła się na planie miesiąc przed śmiercią.

Zofia Czerwińska - nie tylko Balcerkowa z serialu "Alternatywy 4"

Zofia Czerwińska żartowała, że była aktorką trzech zdań. - Pierwsze to: Może herbatki, panie inżynierze - z "Czterdziestolatka". Potem oczywiście "Alternatywy 4" (...) i "Jak ktoś całe życie mieszkał w mieście, to się za Chiny do wiochy nie przyzwyczai". No i trzecie zdanie mojej sławy, czyli: "Prawe oczko misia Rysia i lewe oczko misia Rysia" - wspominała w rozmowie z Gazeta.pl

 

Debiutowała rolą barmanki Loli w filmie "Pokolenie" Andrzeja Wajdy. Była niezapomnianą panią Balcerkową z serialu "Alternatywy 4" Stanisława Barei. Zagrała również m.in. w serialu Jerzego Gruzy "Czterdziestolatek", a po latach w jego kontynuacji. Nie można także zapomnieć jej roli Ireny w kultowym "Misiu" Barei. W jej filmografii są tytuły takie jak "Lekarstwo na miłość" Batorego, "Eroica" Munka, "Rejs" Piwowskiego czy "Poszukiwany, poszukiwana" Barei. Była również aktorką teatralną, związaną przez lata z warszawskim Teatrem Syrena.

Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku w Warszawie w wieku 85 lat.

Więcej o:
Komentarze (10)
Zofia Czerwińska wróciła na ekran. Polsat wyemitował ostatni występ aktorki rok po jej śmierci
Zaloguj się
 • szuna12

  Oceniono 10 razy 6

  W której scenie opisywanego odcinka wystąpiła Pani Zofia? Co za indolent/ka wypocił/a tę tą informację? Jeszcze jedna taka wiadomość i rezygnuję z prenumeraty.

 • quross

  Oceniono 6 razy 6

  W odcinku "Duch Malinowskiej", który został podany w artykule, nie ma ani jednej sceny z Ś.P. Zofią Czerwińską.

 • syriusz.wila

  Oceniono 1 raz 1

  chamy nie uszanują zmarłej, nie zagrała u kiepskich w tym odcinku

 • soso_soso

  Oceniono 1 raz 1

  To ona wystąpiła po swojej śmierci?!

 • konigin

  Oceniono 1 raz 1

  Poprosilabym o podanie roli jaka Zofia Czerwinska zagrala w "Lekarstwie na milosc"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX