The Valhalla Murders - Netflix i Islandia to musi być połączenie warte sprawdzenia

Jedną z marcowych premier w serwisie Netflix jest serial "The Valhalla Murders". To opowieść o detektywie z Oslo, który wraca po latach w rodzinne strony, na Islandię.
Zobacz wideo qU The Valhalla Murders - zwiastun 1 sezonu nowego serialu Netfliksa

Głównego bohatera, jak to często w kryminałach bywa, dręczą sprawy z przeszłości. Dodatkowo, skoro akcja rozgrywa się na Islandii, mamy w bonusie przepiękne widoki, niepozbawione surowego i mrocznego klimatu.

The Valhalla Murders - Netflix ma nowy serial kryminalny

Po powrocie do rodzinnego miasta detektyw angażuje się w pomoc oddanej sprawie policjantce. Chociaż na początku funkcjonariuszka nie jest zachwycona narzuconą jej przez przełożonych pomocą zza granicy, razem tropią seryjnego mordercę powiązanego z tajemniczym zdjęciem. Śledztwo prowadzi ich do ośrodka dla trudnej młodzieży - to tytułowa Valhalla.

Pierwsza seria "The Valhalla Murders" liczy zaledwie osiem odcinków. Ze względu na sceny przemocy i język, jakim posługują się bohaterowie, jest przeznaczony dla widzów powyżej 16 lat. Czy powstanie druga produkcji Netfliksa, na razie nie wiadomo.

Które polskie komedie można obejrzeć na Netliksie? Nie tylko "Lejdis" i "Testosteron" >>

Czy to dobry serial? "The Valhalla Murders" - recenzja

To nie jest szczególnie wybitna produkcja, ale w zalewie kryminalnych opowieści o detektywach z przeszłością warto zwrócić na nią uwagę. W jednej z recenzji czytamy:

To jeden z tych seriali, w których nie wiadomo, czy ktoś coś ukrywa, czy po prostu taki już jest ponury i wycofany. Z jednej strony, jeśli wdzieliście już w życiu sporo kryminałów, to trochę jakbyście widzieli i "The Valhalla Murders". Z drugiej strony – skoro tyle ich widzieliście, to pewnie je po prostu, jak ja, lubicie, więc także ta islandzka propozycja powinna zagwarantować Wam parę godzin porządnej kryminalnej rozrywki.

Inna opinia brzmi: "Mroczne kryminały osadzone na północy zalewają nas od lat i The Valhalla Murders jest rasowym przedstawicielem tego nurtu. Niestety serial nie oferuje niczego specjalnego, ale jednocześnie jest dosyć lekkostrawny". Fani Islandii i skandynawskich kryminałów mogą więc znaleźć tu coś dla siebie.

The Valhalla Murders i... wikingowie?

Jeśli w wyszukiwarce serwisu wpiszecie hasło "Valhalla", oprócz "The Valhalla Murders" Netflix pokaże jeszcze jedną produkcję z tym słowem w tytule. To spin-off bardzo popularnych "Wikingów". Akcja tego serialu będzie rozgrywała się 100 lat po wydarzeniach z pierwowzoru.

Netflix w kwietniu ma mnóstwo premier. "Dom z papieru" i "After Life" to dopiero początek >>

Głównym bohaterem serialu "Wikingowie: Valhalla" ma być legendarny Leif Eriksson, założyciel  pierwszej normańskiej osady na Grenlandii. Na ekranie pojawi się również m.in. jego siostra, Freydis, która towarzyszyła mu w wyprawach. To jednak pieśń przyszłości - nie znamy jeszcze daty premiery. Tymczasem, "The Valhalla Murders" jest już dostępny w Netfliksie.

Więcej o: